Przejdź do treści

Opady oraz silne porywy wiatru nocą z wtorku na środę. Na Wybrzeżu do 90 km/h. Na zachodzie możliwa formacja liniowa. PROGNOZA POGODY

Opady oraz silne porywy wiatru nocą z wtorku na środę. Na Wybrzeżu do 90 km/h. Na zachodzie możliwa formacja liniowa. PROGNOZA POGODY

Wędrówka niżu Oleg przez północną Europę.

Reklama

Nocą z wtorku na środę nad Bałtyk przemieszczał się będzie ośrodek niskiego ciśnienia. Będzie to ośrodek wielocentryczny. Niż nazwany został Oleg.

Na wstępie odczujemy kolejny raz spadek ciśnienia, szczególnie w Polsce północnej. Pogorszy nam się samopoczucie. Następnie pogorszy się również pogoda. Pojawią się opady śniegu deszczu ze śniegiem, deszczu oraz silne porywy wiatru. Możliwe również burze.

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu przed północą

Reklama

W pierwszej części nocy strefa opadów śniegu znajdować się będzie w województwach śląskim, opolskim, łódzkim, na zachód od województwa mazowieckiego oraz w części województwa warmińsko mazurskiego. Natomiast strefa opadów deszczu będzie znajdowała się na zachód od tych województw, które podałem wcześniej. Opady będą bardzo szybko przemieszczały się w kierunku południowo wschodnim.

YouTube player

Burze na północnym zachodzie Polski.

Za tymi strefami będzie przemieszczała się jeszcze strefa opadów konwekcyjnych. Prawdopodobnie formacje przybiorą układ liniowy. Szczególnie burze mogą pojawić się w województwie zachodniopomorskim, lubuskim oraz na zachodzie województwa wielkopolskiego. Przemieszczaniem się burz będzie towarzyszył silny wiatr. Lokalnie do 80 km/h.

opady, opady,formacja liniowa

Po północy

Do północy strefa frontowa dotrze do Polski wschodniej. Opady zamienią się już w opady mokrego śniegu. Na drogach bardzo trudne warunki pogodowe. Za tą strefą opadową Przemieszczać się będą komórki konwekcyjne, które lokalnie będą nadal przynosić wyładowania, szczególnie w Polsce, zachodniej i północno Zachodniej.

opady, opady,formacja liniowa

Silny wiatr nad Polską.

Reklama

Do wtorkowego wieczoru wiatr będzie umiarkowany. Jednak już po godzinie 20:00 zacznie się nasilać na Wybrzeżu, gdzie będzie osiągać. 80 km/h.Po godzinie 23:00 będzie to już 90 km/h.

Silne porywy wiatru będą towarzyszyły komórkom konwekcyjnym przechodzącym na północnym zachodzie Polski. W ich obrębie porywy do 80 km/h

Zimy brak.

Cyrkulacja zachodnia również spowoduje znów wpompowanie cieplejszych mas powietrza nad Polskę. Zatem nie? Nie, nie możemy liczyć na mrozy całodobowe. Mrozy będą występować przeważnie w nocy jedynie w górach oraz w północno wschodniej Polsce.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama