Przejdź do treści

Opady śniegu w Polsce południowej we wtorek. Lokalnie do 15 cm. Niż Olivier

Na południe od naszych granic przemieszcza się niż Oliwier, który w Polsce przynosi już opady śniegu. Doktorek, na środę oraz w środę. Najgorsza pogoda w Polsce południowej. Tam będą występowały opady śniegu, lokalnie o natężeniu intensywnym. Im dalej na północ, tym ta pogoda ładniejsza. Na krańcach północno wschodnich słonecznie, ale tam najchłodniej.

Opady śniegu w Polsce południowej we wtorek. Lokalnie do 15 cm. Niż Olivier, Opady śniegu w Polsce południowej we wtorek. Lokalnie do 15 cm. Niż Olivier

Opady śniegu na południu.

Reklama

Od wtorkowego poranka opady śniegu występują w Polsce południowej. W kolejnych godzinach niewiele się zmieni. Poza tym, że strefa opadów szczelnie przykryje południową Polskę, a opady śniegu będą coraz bardziej intensywne. Pogody wracam do państwa, ze taka sytuacja utrzyma się do wieczora.

Im dalej na północ tym opadów mniej, a coraz więcej słońca. Opady śniegu mogą pojawić się również na wybrzeżu. Tam związane będą z efektem jeziora.

YouTube player

Zimno w Suwałkach.

Reklama

Najzimniej tam, gdzie najwięcej słońca, więc w Suwałkach do minus 7°C im dalej na południe tym temperatury wyższe, najwyższe w Polsce Południowej od niemc jeden do minus 2°C.

Noc z wtorku na środę.

W nocy z wtorku na środę strefa opadów śniegu zacznie coraz bardziej przemieszczać się w kierunku Polski południowo wschodniej i najsilniej zacznie padać śnieg w województwie podkarpackim i lubelskim. W Polsce południowo Zachodniej poprawa pogody i już bez opadów śniegu.

Do poranka w środę strefa opadów śniegu powinna opuścić nasz kraj.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama