Przejdź do treści

Orkan Malik przetacza się przez Europę. Wiatr w porywach do 160 km/h. Zniszczenia i powyrywane drzewa. Dwie ofiary śmiertelne.

W sobotę przed południem czasu polskiego orkan Malik przetaczał się przez Wyspy Brytyjskie. W Szkocji przyniósł wiatr o prędkości do 160 km/h. Życie straciła jedna osoba. Na szczycie góry Cairn Horm w Highlands zanotowano poryw o prędkości 236 km/h. W Anglii również mamy informację o ofierze śmiertelnej. Wiele powalonych drzew i gospodarstw bez prądu.

Dania – powalone przez wiatr drzewo zniszczyło dom.

Reklama

Drzewo zostaje powalone na dom podczas szalejących w Danii wiatrów. Kilka osób było w domu podczas upadku drzewa. Cudem nikt NIE zginął. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Charlottenlund. Mieszkańcy domu zostali zabrani do szpitala. Z tego co wiemy, nikt nie został poważnie ranny.

Orkan Malik – Ofiara śmiertelna oraz osoba ranna w Anglii

Dziewięcioletni chłopiec zmarł w szpitalu po tym, jak drzewo powalone przez wiatr spadło na niego i mężczyznę w małej miejscowości Winnothdale, niedaleko miasta Stoke. Służby ratunkowe zostały wezwane w sobotę o godzinie 13:00 czasu lokalnego. Ranny mężczyzna nadal przebywa w szpitalu.

Ofiara śmiertelna w Szkocji

Reklama

Pierwszą ofiarą orkanu Malik jest 60-letnia kobieta, która została przygnieciona drzewem powalonym przez bardzo silne podmuchy wiatru. Jak powiedział rzecznik lokalnej policji: „Służby ratunkowe zostały wezwane na Deveron Road w Aberdeen około 10.30 rano w sobotę 29 stycznia w związku z przewróceniem się drzewa na przechodzącą chodnikiem kobietę. Niestety służbom nie udało się jej uratować.

orkan malik, orkan malik,przez szkocję
Miejsce wypadku. https://news.stv.tv/

Zniszczenia i paraliż

W Szkocji orkan Malik pozostawił wiele powalonych drzew tarasujących drogi i linie kolejowe. Bez prądu znalazło się ponad 55 000 gospodarstw. Sytuacja powoli się uspokaja. Ale nie na długo. W stronę Szkocji zmierza kolejny orkan – Corrie.

Najszybszy poryw wiatru

Na szczycie góry Cairn Horm w Highlands zanotowano poryw o prędkości 236 km/h.

Reklama