Przejdź do treści

Piątkowy ból głowy. Sprawcą wysokie ciśnienie związane z wyżem atmosferycznym.

Budzisz się i boli Cię głowa? Ćmi? Pijesz kawę i mimo to boli nadal? Tabletki też zbyt mocno nie działają? Być może spowodowane jest to wysokim ciśnieniem atmosferycznym.

Piątkowy ból głowy. Sprawcą wysokie ciśnienie związane z wyżem atmosferycznym.
https://zwierciadlo.pl/

Sytuacja baryczna

Reklama

Polska dostaje się w piątek pod wpływ wyżu atmosferycznego znajdującego się nad Szwajcarią. Wyż ten będzie się nadal umacniał, a jego centrum przemieszczało się nad Polskę południowo-zachodnią. Już w piątek w wielu miejscach Polski ciśnienie osiąga 1027 hPa i będzie dalej rosnąć.

Jest to typowy zgniły wyż – zachmurzenie i mgły będą utrzymywać się również pod jego panowaniem.

Reklama

Zgniły wyż. Co to jest i jak powstaje? Jego wpływ na człowieka. Encyklopedia 01 (lowcyburzpim.pl)

Ból głowy a wysokie ciśnienie.

Ból głowy i rozdrażnienie to główne objawy osób wrażliwych, które mogą być spowodowane wysokim ciśnieniem.

Zdecydowanie w tych dniach czujemy się gorzej, co wynika z faktu, że nasz organizm bardzo reaguje na ciśnienie atmosferyczne. Zwłaszcza osoby, które są potencjalnie pacjentami kardiologicznymi lub już leczą się kardiologicznie powinny bardzo uważać. Mierzyć ciśnienie i pamiętać, że samopoczucie to jedno, a złe wyniki przy takim pomiarze domowym to już powód, żeby podejść do lekarze – tłumaczy doktor Michał Matyjaszczyk, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

Nawet gdy pogoda jest ładna, świeci słońce i jest rześkie powietrze, to ból głowy może nam towarzyszyć przez długi czas. Meteopaci najmocniej reagują na takie zmiany, ale też osoby zdrowe mogą doświadczać takiego bólu. Tak jest tym razem.

Czy kawa pomaga?

Reklama

Odruchowo wiele osób tłumaczy taki stan niskim ciśnieniem i pije kawę, która powinna pomóc. Nie zawsze pomaga. Często, gdy jedna zawodzi, pijemy kolejną. Prawdą jest, że nadmiar kawy potęguje jeszcze ból głowy bo powoduje ona odwadnianie organizmu.

Co robić?

Może to trywialna odpowiedź, ale… przeczekać. Odpoczywać. Nie forsować się.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama