Przejdź do treści

Plan obserwacji burz oraz prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 25.05.2022

Plan obserwacji burz

Dziś modele dość spójnie pokazują start głębszej konwekcji na linii zbieżności, która skutkować będzie powstaniem burz w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz mazowieckim. Burze powinny pojawić się już w godzinach południowych. Przed samym południem po głębszej analizie udamy się bliżej okolic Różan w oczekiwaniu na start konwekcji.

Plan obserwacji burz
Miejsce naszego działania.

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Reklama

W środę będzie mogło zagrzmieć niemal w całym kraju. Przez kraj nadal wędrować będzie na wschód front atmosferyczny. W strefie przedfrontowej pojawią się szanse rozwoju burz, które podobnie jak we wtorek przyniosą punktowo intensywne opady deszczu. 

Całość prognozy: https://obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-25-05-2022/

plan obserwacji burz, plan obserwacji burz

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Reklama

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama