Przejdź do treści

Pogoda na weekend. Ciepło i przejaśnienia.

Pogoda na weekend. W piątek przelotny deszcz na północnym wschodzie. W sobotę i niedzielę więcej słońca. W nocy miejscami mgły. Całkiem ciepło – miejscami do 20 stopni. Dość wietrznie. Dobry weekend na wypoczynek!

Piątek na wschodzie powitał nas chmurami i mgłami. Było gnuśnie i chłodno. Było spowodowane to resztkami okluzji chłodnej zalegającej nad Polską wschodnią. Ale na pozostałym obszarze po zaniknięciu mgieł mamy piękne słońce. Dzięki insolacji temperatura pnie się w górę. Zobaczmy co czeka nas dziś po południu i w weekend.

Aktualny stan. Pogoda na weekend
Aktualny stan

Sytuacja baryczna

Pozostałości frontu będą powoli zanikać. Znajdować się będziemy w strefie oddziaływania wyżu który widzicie po prawej stronie poniższego zdjęcia. Do poniedziałku wyż ten będzie blokował zejście niżu widocznego po lewej stronie. W dodatku takie ułożenie wyżu i niżu spowoduje napływ cieplejszego powietrza z południa Europy. Tka sytuacja utrzyma się przez weekend. W poniedziałek nastąpi zmiana. Jednak w tej chwili najważniejsza dla nas jest pogoda na weekend.

Wyż i niż nad Europą - prognoza na sobotę. Pogoda na weekend
Wyż i niż nad Europą – prognoza na sobotę.

Pogoda na weekend – Zachmurzenie i opady

Zachmurzenie i opady w Piątek. Po południu największe zachmurzenie na wschodzie kraju. Możliwe zanikające opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie słabe lub umiarkowane. Bez opadów. W nocy mgły.

Zachmurzenie i opady w Sobotę: W wielu miejscach kraju w nocy możliwe mgły. Miejscami gęste. Rano mgły zamieniać się będzie w zachmurzenie stratus. Przed południem w większości kraju zachmurzenie średnie lub duże. Słabe opady deszczu możliwe jeszcze na północnym wschodzie. Z biegiem dnia pojawi się coraz więcej słońca. Po południu zachmurzenie małe lub średnie. Bez opadów.

Zachmurzenie i opady w Niedzielę: Możliwe miejscami mgły. Rano mgły zamieniać się będzie w zachmurzenie stratus. Przed południem w większości kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Z biegiem dnia pojawi się coraz więcej słońca. Bez opadów.

Prognozowane opady w sobotę. Pogoda na weekend
Prognozowane opady w sobotę.

Burze

Burze nie są prognozowane.

Temperatura

Temperatura w Piątek: Dość chłodno. Najniższa temperatura na krańcach wschodnich – 10-12 stopni. Najcieplej na zachodzie kraju – 18 stopni.

Temperatura w Sobotę: Napływ cieplejszego powietrza. W większości kraju temperatury wzrosną do 18-19 stopni. Tylko na północnym wschodzie chłodno. Tam maksymalnie 12 stopni.

Temperatura w Niedzielę: Jeszcze cieplej! Na zachodzie i w centrum kraju temperatury wzrosną do 20 stopni. A miejscami i 21 – 22 stopnie. Na wschodzie chłodniej. Tam maksymalnie 16 stopni.

Temperatura w niedzielę. Pogoda na weekend
Temperatura w niedzielę

Wiatr

W Piątek: Na północnym zachodzie słabnący z kierunków południowych (porywy do 40 km/h).

W Sobotę: Na południu, w centrum i na północnym wschodzie najsilniejszy. W porywach do 50 km/h a w górach do 70km/h. Słabnący wieczorem. Jednak w górach utrzyma się też w nocy. Ba! nasili się. Miejscami powieje do 100km/h. Uważajcie tam na siebie.

W Niedzielę: Wietrznie już w całym kraju. W porywach do 55 km/h. Najsilniej nadal wiać będzie w górach. Tam max do 100km/h.

Wiatr w sobotę. Pogoda na weekend
Wiatr w sobotę

Prognozy naszych partnerów


pogoda na weekend, pogoda na weekend

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
pogoda na weekend, pogoda na weekend

Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com