Przejdź do treści

Powiew wiosny. Temperatury do 14 stopni Celsjusza. Pszczoły opuszczają ule.

Czwartek upływa pod znakiem całkiem wysokiej jak na luty temperatury. Szczególnie na południowym zachodzie Polski. Było też tam całkiem dużo słońca. Można dziś było poczuć powiew wiosny.

Powiew wiosny na południowym zachodzie Polski

Reklama

Słońcem i wyższymi temperaturami mogli się w czwartek (10.02) cieszyć szczególnie mieszkańcy regionów południowozachodnich. Tam temperatury w godzinach południowych wzrosły lokalnie do 14 stopni Celsjusza. Towarzyszyła tym temperaturom słoneczna pogoda. Na północy Polski zalegało zachmurzenie związane z wypełniającym się niżem. Temperatury osiągnęły maks. 8 st. Celsjusza. Pojawiały się opady deszczu.

Ciepła noc ze środy na czwartek

Noc ze środy na czwartek była ciepła jak na luty. Temperatury na większości terytorium oscylowały w granicach 6-7 stopni C. Jedynie temperatury ujemne pojawiły się w górach.

Noc z czwartku na piątek

Reklama

Noc z czwartku na piątek będzie już chłodniejsza. Temperatury spadną do 2 st. Celsjusza na północy i północnym wschodzie oraz krańcach południowych Polski.

Pszczoły opuszczają ule

Tak wysoka temperatura (powyżej 10 stopni Celsjusza) skłania pszczoły do opuszczania uli w poszukiwaniu pyłku. Jest go w tej chwili niewiele. W tym momencie zaczynają pylić leszczyny i olchy. Jest to wstępem do sezonu pylenia trwającego 10 miesięcy. To zła wiadomość dla alergików. Gdy nie ma deszczu, to pyłek unosi się w powietrzu, wywołując u osób uczulonych katar i łzawienie oczu.

powiew wiosny, powiew wiosny,temperatury,pszczoły
Pszczoły pod Opolem: Artek Długosz

Inne wiadomości

Reklama