Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 02.06.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Czwartek będzie kolejnym, burzowym dniem w większości kraju. Przez Polskę przemieszczać się będzie aktywny front okluzji, związany z płytkim niżem znad północnego Bałtyku. Za jego sprawą nastąpi inicjacja konwekcji z przelotnymi opadami, a na samym froncie pojawią się lepiej zorganizowane strefy deszczu. Ponownie spodziewamy się za równo rozproszonych burz, jak i lepiej zorganizowanych klastrów, głównie we wschodniej i północnej Polsce.

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 2.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa, Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama