Przejdź do treści

Pogoda na jutro: Czwartek 02.06.2022 – deszczowo. Konwekcja i lokalnie burze.

Najbliższa noc

Burze już wygasły. W nocy nie powinny się pojawiać. Będą za to nadal występować opady deszczu. Lokalnie, przelotnie możliwe wszędzie, prócz południowego wschodu Polski.

Reklama

Nad ranem od Czech wejdzie do Polski strefa wielkoskalowych opadów deszczu.

Noc będzie raczej chłodna. Najcieplej na południu Polski: 15 stopni Celsjusza. Najzimniej na północy: 8 stopni Celsjusza.

Reklama

Wiatr ~20 km/h w porywach.

Pogoda na jutro – czwartek

W czwartek od rana przemieszczać się będzie z południowego zachodu na północny wschód strefa opadów deszczu. Rozwijać się będą i dobudowywać do niej kolejne strefy opadowe. Najwięcej deszczu spadnie w pasie od południowego zachodu po północny wschód Polski, oraz na północy Polski. Powstawać będą komórki konwekcyjne dających lokalnie wyładowania. Z upływem dnia, gdy zaznaczy się operacja słoneczna – pojawią się silniejsze burze. Największa szansa na ich powstanie będzie na krańcach północnowschodnich Polski. Tam burze mogą tworzyć drobne układy liniowe. Będzie malowniczo. Tak będzie do wieczora.

pogoda na jutro, pogoda na jutro
Sumy opadów w najbliższych 24h Meteologix.com

Po chłodnym poranku dzień również będzie chłodny. Temperatury maksymalne to jedynie 20 stopni Celsjusza na południu Polski. Najchłodniej nad Morzem Bałtyckim i na krańcach południowych – 12 stopni Celsjusza.

Reklama

Wiatr ~20 km/h w porywach.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama