Przejdź do treści

Przymrozki. Kiedy przestaną się pojawiać?

Przymrozki. Kiedy przestaną się pojawiać?

Reklama

W ostatnich dniach, a raczej nocach występowały w wielu miejscach Polski przymrozki, które są bardzo niebezpieczne dla warzyw świeżo zasianych bądź tych dopiero co wzrastających. Sprawdzamy w tym artykule czy przymrozki będą występowały w kolejnych nocach i które tereny są najbardziej na nie narażone.

Przymrozki – Noc z wtorku na środę

Wysokie temperatury we wtorek dadzą złudne nadzieje, że noc będzie też całkiem przyjemna, jednak nic bardziej mylnego. Z powodu gołego nieba w wielu miejscach Polski nastąpi szybkie wypromieniowanie ciepła i przymrozków spodziewamy się w Polsce wschodniej a przede wszystkim w województwie podlaskim, lubelskim, na południu województwa mazowieckiego, w województwie świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim oraz górnośląskim.

Reklama

Tam lokalnie przy gruncie do -4°C

Noc ze środy na czwartek.

Analogiczna sytuacja będzie w nocy ze środy na czwartek. Po dosyć ciepłym dniu temperatury zaczną szybko spadać i przymrozków możemy spodziewać się w województwach: lubelskim na południu województwa mazowieckiego świętokrzyskim małopolskim oraz podkarpackim. Tam lokalnie przy gruncie do -2°C

Kolejne noce

Kolejne noce będą już zdecydowanie bardziej przyjazne temperaturowo. W nocy na większości obszaru Polski nie spodziewamy się przymrozków. Ewentualnie na południu województwa małopolskiego mogą one wystąpić.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama