Przejdź do treści

Raport burzowy: Konwekcja i burze na falującym froncie chłodnym 9.06.2022

Raport burzowy – 9.06.2022

>> Gdzie jest burza? Radar burzowy. Mapa burzowa Polski. <<

23:10 – Nadal dosyć duża aktywność burzowa w centralnej Polsce

Burze nadal są lokalnie dość aktywne elektrycznie. Szczególnie mocno pada w centralnej Polsce. System opadów i burz będzie stopniowo przemieszczać się na północ Polski.

Reklama

Dziś wiele miejscowości zostało zalanych. W Gołdapi spadło dziś ponad 85 mm deszczu. To bardzo duża ilość. Wiele ulic zostało poważnie zalanych.

Raport burzowy, Raport burzowy
For. (7) Marcel Anuszkiewicz | Facebook

21:04 – Jeden z najbardziej burzowych dni tego roku

W dniu dzisiejszym powstało bardzo dużo burz. Wiele z nich było krócej lub dłużej żyjącymi superkomórkami burzowymi. Powodowały i nadal powodują zalania. Patrząc na mapę zbiorczą wyładowań z 9.06.2022 roku, widzimy największą ilość wyładowań na południu oraz w centralnej Polsce. W Polsce zakładamy, że padło przynajmniej 50 000 wyładowań. A to nadal nie koniec.

Raport burzowy, Raport burzowy

14:30 – Pożar lakierni od uderzenia pioruna

Reklama

Najtrudniejsza sytuacja jest w woj. podkarpackim. Od uderzenia pioruna zapalił się budynek lakierni w Sanoku. Na miejsce przybywają zastępy straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych i ofiarach.

12:00 Początek dynamicznej konwekcji.

W obrębie frontu bardzo szybko tworzą się komórki burzowe. Będą one organizować się w większe układy. Sytuacja jest dynamiczna i lokalnie niebezpieczna.

7:00 – Nocne i poranne burze

Nocą burze nie dawały nam spokoju. Nad ranem jeszcze dwie aktywne komórki burzowe przemieszczały się w kierunku Łodzi i Warszawy.

Raport burzowy, Raport burzowy

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama