Przejdź do treści

Silne ochłodzenie w następnym tygodniu. W nocy przymrozki do -4C. Lokalnie deszcz ze śniegiem.

Silne ochłodzenie w następnym tygodniu. W nocy przymrozki do -4C. Lokalnie deszcz ze śniegiem.

Koniec ciepłego epizodu.

W ostatnich dniach kwiecień pokazał nam bardzo ciepłe oblicze. Były miejsca, gdzie termometry wskazywały 29°C. Niestety na razie takim ciepłym musimy się pożegnać, ponieważ nadchodzi okres bardzo mocnego chłodzenia.

Załamanie pogody w niedzielę

To silne ochłodzenie zacznie się załamaniem pogody, które wystąpi w najbliższą niedzielę. Przez Polskę będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny z północnego zachodu na południowy wschód Polski, za którym napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze. Front atmosferyczny będzie dawał opady deszczu oraz lokalnie burze. Sytuacją w niedzielę zajmiemy się w kolejnym artykule, ponieważ tu skupiamy się na ochłodzeniu, które nastąpi po tym.

Ochłodzenie

Reklama

Kolejne przemieszczające się niże na północ od Polski. W poniedziałek, wtorek oraz środę spowodują zaciąganie coraz chłodniejszych mas powietrza nad Polskę. To spowoduje, że w dniach od 17 do 21 kwietnia temperatury będą bardzo niskie.

Temperatury w dzień

W tych dniach temperatury w dzień wynosić będą od 5°C do 9, a lokalnie 10°C w zależności od regionu.

Temperatury w nocy

Reklama

W nocy temperatury będą spadać do 2 bądź 3°C. Należy pamiętać, że standardowe temperatury są podawane na wysokości 2 m. Przy gruncie pojawią się w wielu miejscach Polski przymrozki. Temperatury mogą spaść nawet do minus 4°C. Szczegóły wraz z omówieniem i mapami znajdziecie w naszym materiale wideo, na który serdecznie zapraszamy.

Dokładne omówienie

YouTube player

Zalecamy przede wszystkim zabezpieczenie roślin przed tymi przymrozkami. Sytuacja meteorologiczna na przyszły tydzień jest dosyć stabilna i prawdopodobieństwo tych przymrozków jest bardzo duże.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama