Przejdź do treści

Silniejsze opady śniegu w środę i nocą ze środy na czwartek. Niż Colleen. Nasza prognoza pogody.

Silniejsze opady śniegu w środę i nocą ze środy na czwartek. Niż Colleen. Nasza prognoza pogody.

Reklama

Przedstawiamy prognozę pogody z przejścia niżu Colleen, który przyniesie opady śniegu w Polsce południowej. Lokalnie intensywne.

Silniejsze opady śniegu w środę i nocą ze środy na czwartek. Niż Colleen. 
Nasza prognoza pogody.

Silniejsze opady śniegu nad Polską – Sytuacja baryczna

Sytuacja baryczna nad Europą nadal powoduje tworzenie się i wędrówkę niżów znad zachodu, południowego zachodu w kierunku północnowschodnim. Niże te wg. wyliczeń mają docierać między innymi do Polski, przynosząc opady śniegu lub deszczu (w zależności od ułożenia frontów). Pierwszy z nich – Colleen już utworzył się nad Szwajcarią i bardzo szybko przemieszcza się na wschód.

Przejście niżu Colleen – opady śniegu

Reklama

Pierwszy niż widoczny w wyliczeniach modeli numerycznych o takiej charakterystyce powstał we wtorek nad Szwajcarią i właśnie dociera nad Polskę południowozachodnią. Wraz z nim wkracza strefa opadów śniegu, które z każdą godziną będą się intensyfikować.

W środę wieczorem opady śniegu obejmą przede wszystkim województwa: opolskie, śląskie, południe woj. dolnośląskiego, południe woj. wielkopolskiego, południe woj. łódzkiego oraz woj. małopolskie.

Strefa opadowa ma się szybko przemieszczać na wschód z odchyleniem na północny wschód. Do północy opady obejmą całe południe Polski. Najmocniej ma padać w woj. świętokrzyskim, lubelskim oraz podkarpackim. W czwartek nad ranem opuści nasz kraj.

Reklama

Silnego wiatru nie przewidujemy.

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silnego wiatru nie przewidujemy.

Inne wiadomości

Reklama