Przejdź do treści

Silniejsze opady śniegu w środę i nocą ze środy na czwartek. Niż Colleen. Nasza prognoza pogody.

Silniejsze opady śniegu w środę i nocą ze środy na czwartek. Niż Colleen. Nasza prognoza pogody.

Przedstawiamy prognozę pogody z przejścia niżu Colleen, który przyniesie opady śniegu w Polsce południowej. Lokalnie intensywne.

Silniejsze opady śniegu w środę i nocą ze środy na czwartek. Niż Colleen. 
Nasza prognoza pogody.
Reklama

Silniejsze opady śniegu nad Polską – Sytuacja baryczna

Sytuacja baryczna nad Europą nadal powoduje tworzenie się i wędrówkę niżów znad zachodu, południowego zachodu w kierunku północnowschodnim. Niże te wg. wyliczeń mają docierać między innymi do Polski, przynosząc opady śniegu lub deszczu (w zależności od ułożenia frontów). Pierwszy z nich – Colleen już utworzył się nad Szwajcarią i bardzo szybko przemieszcza się na wschód.

Przejście niżu Colleen – opady śniegu

Pierwszy niż widoczny w wyliczeniach modeli numerycznych o takiej charakterystyce powstał we wtorek nad Szwajcarią i właśnie dociera nad Polskę południowozachodnią. Wraz z nim wkracza strefa opadów śniegu, które z każdą godziną będą się intensyfikować.

W środę wieczorem opady śniegu obejmą przede wszystkim województwa: opolskie, śląskie, południe woj. dolnośląskiego, południe woj. wielkopolskiego, południe woj. łódzkiego oraz woj. małopolskie.

Strefa opadowa ma się szybko przemieszczać na wschód z odchyleniem na północny wschód. Do północy opady obejmą całe południe Polski. Najmocniej ma padać w woj. świętokrzyskim, lubelskim oraz podkarpackim. W czwartek nad ranem opuści nasz kraj.

Silnego wiatru nie przewidujemy.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silnego wiatru nie przewidujemy.

Inne wiadomości

Reklama