Przejdź do treści

Silny wiatr do 80 km/h. Nadejście niżu Volker. Dwie strefy silnego wiatru nad Polską. Prognoza na sobotę.

[smart_post_show id=”15964″]

Reklama

[smart_post_show id=”8450″]

[smart_post_show id=”20490″]

Reklama

Silny wiatr do 80 km/h. Nadejście niżu Volker. Dwie strefy silnego wiatru nad Polską. Prognoza na sobotę.

silny wiatr, silny wiatr,niż volker
Prognoza na noc z piątku na sobotę i sobotę. Strzałki – kierunek ew. linii szkwału.

Niż Volker

Niż Ulf oddala się już od Polski. Dzięki temu strefa silnych porywów wiatru zaczyna ustępować i w najbliższych godzinach na północy oraz wschodzie wiatr będzie słabł. Do Polski zbliża się jednak kolejny niż Volker. Za jego sprawą wiatr na południu oraz południowym zachodzie przyspieszy do 80 km/h.

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silny wiatr na północy i północnym wschodzie Polski.

Po bardzo wiecznej i niebezpiecznej nocy, szczególnie na wybrzeżu i na północy województwa zachodniopomorskiego oraz pomorskiego, strefa silnych porywów wiatru przemieściła się w kierunku wschodnim i do południa najmocniej będzie wiać na północnym wschodzie oraz wschodzie Polski.

Reklama

W województwie warmińsko mazurskim, podlaskim, mazowieckim oraz lubelskim do 80 km/h w porywach. Po godzinie 15:00 sytuacja zacznie się zdecydowanie poprawiać, a wiatr szybko będzie słabł.

Silny wiatr na południowym zachodzie i południu Polski.

Jednocześnie do południowego zachodu Polski zbliży się kolejny niż i kolejna strefa silnego wiatru z nim związana.

Już po godzinie 13:00 silniej zacznie wiać w województwie dolnośląskim, następnie w województwie opolskim. Do wieczora silne porywy wiatru obejmą południe województwa lubuskiego, województwo dolnośląskie, opolskie, śląskie oraz małopolskie. Tam porywy od 60 do 80 km/h. Do północy to strefa silnego wiatru powinna opuścić Polskę.

Opady deszczu i śniegu.

Reklama

Do Polski dotrze też strefa opadów związana z tym niżem i już teraz widzimy na krańcach południowo zachodnich opady deszczu, a w okolicach Jeleniej Góry opady mieszane. Do godzin wieczornych strefa opadów obejmie południowy zachód południe oraz centrum Polski.

Strefa tych opadów związana jest z ciepłym frontem atmosferycznym. On będzie wypychał chłodne powietrze i w rejonach południowo zachodnich zrobi się ciepło. Temperatura wzrośnie do 8 bądź 9°C, natomiast po stronie Północnej tego frontu temperatury wieczorem spadną do zera, bądź -1 stopnia Celsjusza, a to spowoduje, że na czele tego frontu będą opady mieszane bądź opady mokrego śniegu i zrobi się ślisko.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama