Przejdź do treści

Silny wiatr nocą z soboty na niedzielę i w niedzielę. Na Wybrzeżu i w górach do 80 km/h. Prognoza pogody.

Silny wiatr nocą z soboty na niedzielę i w niedzielę. Na Wybrzeżu i w górach do 80 km/h. Prognoza pogody.

silny wiatr, silny wiatr,weekend

Silny wiatr w weekend?

W ostatnich dniach sprawdzaliśmy wyliczenia modeli numerycznych dotyczących silnego wiatru w weekend. Mimo tak zwanych pojedynczych wyskoków, większość wyliczeń jest już podobna, więc możemy przedstawić prognozę pogody na sobotę i niedzielę pod kątem siły wiatru.

YouTube player

Sobota

Reklama

W sobotę silniejszy wiatr zacznie już występować w godzinach przedpołudniowych, w szczególności na Północnym zachodzie. Na Wybrzeżu wiać będzie do 65 km/h. Im dalej w głębi lądu tym wiatr słabszy.

Po południu nadal najsilniejsze porywy wiatru w województwie zachodniopomorskim i pomorskim, lokalnie do 70 km/h. Silnie również będzie wiać w Sudetach: tam do 80 km/h na pozostałym obszarze od 30 do 50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę

Nocą na północnym zachodzie wiatr trochę zelżeje i jego porywy spadną do 50 km/h. Nadal silnie będzie wiać w górach: do 80 km/h, natomiast strefa silniejszych porywów wiatru pojawi się też w Polsce centralnej oraz północno wschodniej: tam do 60 km/h.

Niedziela

Reklama

W niedzielę podobnie… Najsilniejsze porywy wiatru nadal w województwie zachodniopomorskim i pomorskim: do 65 km/h oraz na południu województwa podkarpackiego: do 75 km/h. Na pozostałym obszarze do 55 km/h.

Silny wiatr w nadchodzący weekend? Na Wybrzeżu i w górach do 80 km/h. Prognoza pogody.

Front atmosferyczny w weekend

Wieczorem w sobotę od zachodu wkroczy do Polski strefa opadów deszczu związana z frontem atmosferycznym. Padać będzie lokalnie mocno. Do rana strefa opadów obejmie woj. zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kuj-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie oraz opolskie.

Do południa silne opady deszczu dotrą nad wschodnią Polskę. W niedzielę wieczorem opady zostaną już tylko na południowym wschodzie Polski.

Reklama

Aktualna prognoza pogody (aktualizowana co wieczór).

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama