Przejdź do treści

Silny wiatr nocą z soboty na niedzielę i w niedzielę. Na Wybrzeżu i w górach do 80 km/h. Prognoza pogody.

Silny wiatr nocą z soboty na niedzielę i w niedzielę. Na Wybrzeżu i w górach do 80 km/h. Prognoza pogody.

silny wiatr, silny wiatr,weekend

Silny wiatr w weekend?

Reklama

W ostatnich dniach sprawdzaliśmy wyliczenia modeli numerycznych dotyczących silnego wiatru w weekend. Mimo tak zwanych pojedynczych wyskoków, większość wyliczeń jest już podobna, więc możemy przedstawić prognozę pogody na sobotę i niedzielę pod kątem siły wiatru.

YouTube player

Sobota

W sobotę silniejszy wiatr zacznie już występować w godzinach przedpołudniowych, w szczególności na Północnym zachodzie. Na Wybrzeżu wiać będzie do 65 km/h. Im dalej w głębi lądu tym wiatr słabszy.

Reklama

Po południu nadal najsilniejsze porywy wiatru w województwie zachodniopomorskim i pomorskim, lokalnie do 70 km/h. Silnie również będzie wiać w Sudetach: tam do 80 km/h na pozostałym obszarze od 30 do 50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę

Nocą na północnym zachodzie wiatr trochę zelżeje i jego porywy spadną do 50 km/h. Nadal silnie będzie wiać w górach: do 80 km/h, natomiast strefa silniejszych porywów wiatru pojawi się też w Polsce centralnej oraz północno wschodniej: tam do 60 km/h.

Niedziela

W niedzielę podobnie… Najsilniejsze porywy wiatru nadal w województwie zachodniopomorskim i pomorskim: do 65 km/h oraz na południu województwa podkarpackiego: do 75 km/h. Na pozostałym obszarze do 55 km/h.

Silny wiatr w nadchodzący weekend? Na Wybrzeżu i w górach do 80 km/h. Prognoza pogody.

Front atmosferyczny w weekend

Reklama

Wieczorem w sobotę od zachodu wkroczy do Polski strefa opadów deszczu związana z frontem atmosferycznym. Padać będzie lokalnie mocno. Do rana strefa opadów obejmie woj. zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kuj-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie oraz opolskie.

Do południa silne opady deszczu dotrą nad wschodnią Polskę. W niedzielę wieczorem opady zostaną już tylko na południowym wschodzie Polski.

Aktualna prognoza pogody (aktualizowana co wieczór).

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama