Przejdź do treści

Silny wyż Eryk nad zachodnią Rosją. W Polsce ciśnienie osiąga 1034 hPa. Zgniły wyż nad Polską.

Silny wyż Eryk nad zachodnią Rosją. W Polsce ciśnienie osiąga 1034 hPa. Zgniły wyżu nad Polską.

Reklama

Nad zachodnią Rosją znajduje się centrum silnego niżu Eryk. Wpływa on na pogodę w większości terytorium Europy. Na północnym wschodzie ciśnienie osiąga 1034 hPa. Jeśli kogoś boli głowa, to prawdopodobnie z tej właśnie przyczyny.

Silny wyż Eryk nad zachodnią Rosją. W Polsce ciśnienie osiąga 1034 hPa. Zgniły wyż nad Polską.
https://zwierciadlo.pl/

Wyż Eryk

Na zachodnią Rosją znajduje się centrum bardzo silnego wyżu – Eryk. Tam też ciśnienie osiąga 1046 hektopaskali. Wyż ten jest bardzo rozległy i obejmuje swoim zasięgiem prawie całą Europę. Prócz Portugalii, Hiszpanii oraz krajów śródziemnomorskich.

Reklama

Mimo tak wysokiego ciśnienia większość obszaru, na którym ten wyż oddziałuje, pokryta jest zachmurzeniem lub mgłami. Jest to typowy zgniły wyż. Wyż, który często jest spotykany w miesiącach jesiennych oraz też wiosennych. Więcej o zgniłych wyżach piszemy w artykule, który znajduje się w linku poniżej.

Zgniły wyż. Co to jest i jak powstaje? Jego wpływ na człowieka. Encyklopedia 01 (lowcyburzpim.pl)

Wyż Eryk dominować będzie nad zachodnią Rosją prawdopodobnie do poniedziałku 5 grudnia. Ciśnienie będzie się wahało w jego centrum od 1045 hektopaskali do 1052 hektopaskali.

Dominacja wyżowej pogody nad Polską

Reklama

Omawiany powyżej wyż wpływa również na pogodę w Polsce. Środa, czwartek i piątek będą kontynuacją stabilnej pogody. Typowej dla zgniłego jesiennego wyżu. A więc słaby wiatr, pełne zachmurzenie, zamglenia i lokalnie drobne opady deszczu bądź śniegu. Do tego złe samopoczucie związane z bardzo wysokim ciśnieniem.

YouTube player

Silny ból głowy a wysokie ciśnienie.

Ból głowy i rozdrażnienie to główne objawy osób wrażliwych, które mogą być spowodowane wysokim ciśnieniem.

Zdecydowanie w tych dniach czujemy się gorzej, co wynika z faktu, że nasz organizm bardzo reaguje na ciśnienie atmosferyczne. Zwłaszcza osoby, które są potencjalnie pacjentami kardiologicznymi lub już leczą się kardiologicznie powinny bardzo uważać. Mierzyć ciśnienie i pamiętać, że samopoczucie to jedno, a złe wyniki przy takim pomiarze domowym to już powód, żeby podejść do lekarze – tłumaczy doktor Michał Matyjaszczyk, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

Nawet gdy pogoda jest ładna, świeci słońce i jest rześkie powietrze, to ból głowy może nam towarzyszyć przez długi czas. Meteopaci najmocniej reagują na takie zmiany, ale też osoby zdrowe mogą doświadczać takiego bólu. Tak jest tym razem. Gorzej jest, jeżeli mamy do czynienia z ze zgniłym wyżem. Wtedy przy pełnym zachmurzeniu oraz przy mgłach pojawia się wielu miejscach smok. Zachmurzenie oraz zanieczyszczenia powietrza potęgują złe samopoczucie.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama