Przejdź do treści

Śnieg w przyszłym tygodniu możliwy. Sprawdzamy, czy widać go w aktualnych prognozach.

Śnieg w przyszłym tygodniu możliwy. Sprawdzamy, czy widać go w aktualnych prognozach.

Czy widać opady śniegu w najbliższym czasie?

Reklama

Według najnowszych wyliczeń modeli numerycznych możemy zauważyć prognozy opadów śniegu między dziewiętnastym a dwudziestym drugim października.

Część modeli numerycznych widzi konwekcyjne, słabe opady śniegu na północnym wschodzie Polski, natomiast pozostałe widzą opady mokrego śniegu, przede wszystkim w województwie podkarpackim oraz w województwie lubelskim. Z dnia na dzień te prognozy się zmieniają, więc na razie jeszcze trudno dokładnie wyrokować, gdzie ten śnieg pojawi się i którego dnia.

Reklama

Mimo tego możemy zauważyć już w mediach informacji o tym, że będzie bardzo dużo opadów koło dwudziestego października.

To, co pewne jest w tym momencie to spadek temperatury już od poniedziałku. Temperatury z dnia na dzień będą coraz niższe prawie w całej Polsce.

śnieg w, śnieg w,przyszłym

Nieaktualne wyliczenia

Chodzi mianowicie o pewne wyliczenia z ostatnich dni, w których to model GFS pokazywał pojawienie się niżu o rodowodzie śródziemnomorskim bądź niżu genueńskiego, który docierając do Polski południowej i wschodniej, w odpowiednich warunkach zaciągnąłby chłodne powietrze z północy. W efekcie pojawiłyby się opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu w prawie całej Polsce. Oczywiście te wyliczenia trwały tylko chwilę i po kolejnych już ten scenariusz został wykasowany. W tym momencie nie ma po nim śladu.

śnieg w, śnieg w,przyszłym

Opady śniegu w mediach

Reklama

Opady śniegu są nośnym tematem w tym miesiącu, jeśli chodzi o różnego typu artykuły. Zdecydowanie zwiększają kliknięcia i powodują wzrost rozpoznawalności danego artykułu. Jednak często jest tak, że dany artykuł jest napisany na podstawie wyrywkowych wyliczenń modelu numerycznego, które może nie być nie mieć pokrycia w kolejnych wyliczeniach. Tak też jest i tym razem.

Dlatego do każdego takiego artykułu trzeba podchodzić z przymrużeniem oka i skupiać się na prognozach pogody na dzień, dwa bądź trzy dni do przodu.

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama