Przejdź do treści

Silny wiatr w sobotę. Na Wybrzeżu do 100 km/h. Ochłodzenie.

Nad Polską przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. W momencie pisania tego artykułu znajduje się na północnym zachodzie Polski. Niesie on oprócz opadów deszczu, przede wszystkim dosyć silne porywy wiatru.

silny wiatr, silny wiatr,ochłodzenie

Silny wiatr na Wybrzeżu.

Reklama

W sobotę na wybrzeżu bardzo silne porywy wiatru. Nad samym Morzem Bałtyckim porywy wiatru mogą osiągać od 100 do 110 km/h, natomiast w gminach przybrzeżnych od 80 do 90 km/h. Ale nie możemy wykluczyć porywu do 100 km/h. Taka sytuacja powinna utrzymać się do godzin popołudniowych, kiedy to na chwilę wiatr trochę osłabnie. Między godziną 12:00 a 15:00 porywy osłabną do 80 km/h.

Po godzinie 15:00 w sobotę porywy wiatru znaczą znów przyspieszać. Nad samym Morzem Bałtyckim, w porywach nadal do 110 km/h, natomiast nowej wybrzeżu od 70 do 90 km/h. I takie pary wywiadu utrzymają się w nocy z soboty na niedzielę.


Wiatr z przejściem frontu atmosferycznego

Reklama

Jak już wspominaliśmy na samym początku przez Polskę, wędruje w sobotę chłodny front atmosferyczny. W obszarze oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego również prognozowane są silne porywy wiatru.

W sobotę w Polsce północno zachodniej porywy wiatru osiągać mogą do 80 km/h podczas przechodzenia formacji liniowych związanych z frontem atmosferycznym chłodnym. Z upływem kolejnych godzin front będzie tracił na sile, a porywy wiatru będą słabsze w Polsce centralnej i Południowej podczas wędrówki frontu atmosferycznego porywy do 50 km/h.

silny wiatr, silny wiatr,ochłodzenie

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama