Przejdź do treści

Załamanie pogody w najbliższy weekend. Spadek temperatur, opady i silny wiatr.

Załamanie pogody w najbliższy weekend. Spadek temperatur, opady i silny wiatr.

Załamanie pogody w najbliższy weekend. Spadek temperatur, Załamanie pogody w najbliższy weekend. Spadek temperatur,opady i silny wiatr.
Reklama

Tydzień przed Niedzielą Palmową upływa nam w całkiem przyjemnej pogodzie. W wielu miejscach występują przejaśnienia, a temperatury w dzień są całkiem przyjemne, szczególnie na zachodzie, gdzie osiągają powyżej 10°C. I mimo tego, że w nocy przystępują przymrozki, to jednak z dnia na dzień trend temperatur jest rosnący.

Temperatury poniżej zera.

Zmieni się. To w najbliższą sobotę, kiedy przez Polskę zacznie wędrować świeży i pogłębiający się, dynamicznie niż atmosferyczny. Niż ten powinien się narodzić na pograniczu Czech i Niemiec i szybko przemieszczać się na północny wschód przez Polskę.

Reklama

Wędrówka niżu spowoduje dużą ilość opadów, silne porywy wiatru, szczególnie w południowym i południowo zachodnim sektorze tego niżu. Mogą również pojawić się burze.

Co więcej, niż ten z tworzącym się systemem frontów atmosferycznych wypchnie ciepłe powietrze znad Polski, zastępując ją je zdecydowanie chłodniejszym.

Wszystkie szczegóły oraz mapy dotyczące opisywanego okresu, znajdziecie w naszym materiale wideo:

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama