Przejdź do treści

Znów mocniej powieje w większości kraju. Lokalnie do 80 km/h. Duże ilości deszczu i śniegu.

Zapraszamy na stronę autora posta: Burze – komunikaty i ostrzeżenia

Znów mocniej powieje w większości kraju. Lokalnie do 80 km/h. Duże ilości deszczu i śniegu., Znów mocniej powieje w większości kraju. Lokalnie do 80 km/h. Duże ilości deszczu i śniegu.

Kolejny niż.

Reklama

Już dziś nad południową Skandynawią i Bałtykiem ulokuje się kolejny ośrodek niskiego ciśnienia, który będzie kształtował pogodę w naszym kraju. Za jego sprawą będą występowały silne porywy wiatru w piątek na zachodzie, północnym-zachodzie oraz południowym-zachodzie Polski w porywach do około 70-75 km/h, lokalnie być może 80 km/h

Silny wiatr

Z biegiem czasu silne porywy wiatru będą wędrowały wraz z frontem na wschód i południowy-wschód kraju, lecz tam dotrą one najpóźniej, bo dopiero w godzinach nocnych z piątku na sobotę. Najsłabiej powieje na wschodzie i północnym-wschodzie Polski, bo do 40-50 km/h, reszta kraju z wartościami przekraczającymi 60-65 km/h.

Wędrówka frontu.

Reklama

Przez nasz kraj od popołudnia będzie przechodził również ciepły front atmosferyczny, który będzie powodował opady deszczu na zachodzie i w centrum Polski, jednak kiedy zacznie on docierać bliżej do wschodu kraju, to na czele frontu opady po styku z chłodniejszymi masami powietrza przerodzą się w intensywne opady śniegu w regionach podgórskich oraz na południowym-wschodzie, wschodzie, północnym-wschodzie i częściowo w centrum kraju. Padać może dość solidnie nawet przez 3-4 godziny. Pogoda zacznie się uspokajać dopiero w sobotę popołudniem.

Grafika: wxcharst i icmmeteo.pl

Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama