Przejdź do treści

W piątek wraca silny wiatr na Wybrzeżu i zachodzie Polski. 60-18 km a lokalnie do 100 km/h.

W piątek wraca silny wiatr na Wybrzeżu i zachodzie Polski. 60-18 km a lokalnie do 100 km/h., W piątek wraca silny wiatr na Wybrzeżu i zachodzie Polski. 60-18 km a lokalnie do 100 km/h.

Głęboki niż

Po przejściu niżu Jitka będziemy mieli chwilową poprawę pogody. Wiatr osłabnie tak jak i opady. Jednak już w czwartek po południu do Polski wkroczy front ciepły przynoszący opady deszczu a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Wzrośnie znów temperatura powietrza. Do tego znów wzrośnie prędkość wiatru.

Silny wiatr

Reklama

Jeśli chodzi o silne porywy wiatru, to najsilniej powieje podczas przechodzenia stref konwekcyjnych oraz po przejściu ciepłego frontu atmosferycznego z intensywnymi opadami deszczu. W niektórych regionach naszego kraju możliwe będą porywy wiatru dochodzące do 90-100 km/h (Wybrzeże). Na ogół maksymalne porywy wiatru będą występowały znów na zachodzie, północnym-zachodzie, południowym-zachodzie oraz na północy Polski i tam porywy dochodzić będą do 70-80 km/h, reszta kraju raczej z porywami związanymi z różnicą ciśnień do 50-60 km/h, silniej może powiać jedynie podczas konwekcji.

Podsumowanie

Trwa dynamiczny okres w pogodzie. Nie widać na razie stabilizacji. Dokładniejsze omówienie 26 i 27 stycznia znajdziecie na naszym kanale na Youtube.

YouTube player
Reklama

Grafika: wxcharst i icmmeteo.pl

Video

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama