Prognoza burz i obserwacji – 16.05.2021

Prognoza burz - omówienie.

— Oficjalna prognoza burz na 28.07 i noc 28/29.07.2021—

Po kilku dniach bez burz lub zmniejszonej ich aktywności środa znów zapowiada się dynamicznie i ponownie pojawią się miejscami gwałtowne komórki burzowe. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej oraz związanej z nią linii zbieżności wiatru. Połączenie tych warunków synoptycznych ze sprzyjającymi rozwojowi burz parametrami konwekcyjnymi spowoduje rozwój wielu komórek już w okolicach południa. Najwyższa ich aktywność przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne – jednak i nocą wiele z nich może pozostać aktywnych.

CZYTAJ DALEJ

Poradnik:
JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS BURZY.


Prognoza obserwacji burz – omówienie.
Po dwóch spokojniejszych dla nas dniach zaczyna się zwiększona dynamika w pogodzie. Dziś od rana na wschodzie kraju mamy przelotne opady deszczu związane z frontem okluzji. W zasięgu jego oddziaływania tworzą się linie zbieżności wiatru. Na liniach tych tworzyć się będą komórki burzowe.

Pierwsze dziś burze notowaliśmy koło godziny 6:00 rano w okolicach Warszawy.


Przeglądając modele pogodowe widzimy pewną zależność: najwięcej dynamicznych burz będzie na północnym wschodzie kraju. Z naciskiem na “Północnym” – tam też zamierzamy się udać.

Jeśli nas nie znasz – zerknij TU – dowiesz się czegoś więcej o nas. Zapraszamy też do prognozy SOB.

Odbiciowość jak i modele wskazują na powstanie pojedynczych burz z czasem organizujących się układy wielokomórkowe lub liniowe.

Prognoza obserwacji burzplan działania.

Energia dostępna konwekcyjnie też największa będzie na północnym wschodzie.
To wraz z innymi parametrami pozwala przypuszczać że powinniśmy udać się bardziej na północny wschód i czekać na rozwój sytuacji.

Dzisiejszy potencjał może być jednak ograniczony przez dość duże zachmurzenie. Poczekamy – zobaczymy…


Znajdź nas podczas naszych obserwacji

Nasze położenie dostępne jest:
-> na mapie dynamicznej SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ
-> w aplikacji MONITOR BURZ