Prognoza burz i plan obserwacji – 21.06.2021 oraz noc 21/22.06.2021

Teren działania łowców

— Oficjalna prognoza burz na 28.07 i noc 28/29.07.2021—

Po kilku dniach bez burz lub zmniejszonej ich aktywności środa znów zapowiada się dynamicznie i ponownie pojawią się miejscami gwałtowne komórki burzowe. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej oraz związanej z nią linii zbieżności wiatru. Połączenie tych warunków synoptycznych ze sprzyjającymi rozwojowi burz parametrami konwekcyjnymi spowoduje rozwój wielu komórek już w okolicach południa. Najwyższa ich aktywność przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne – jednak i nocą wiele z nich może pozostać aktywnych.

CZYTAJ DALEJ

Poradnik:
JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS BURZY.


Prognoza burz – kilka słów od nas.

To będzie wstęp do jednego z poważniejszych tygodni jeśli chodzi o silne burze. “Suchy” upał zostanie zastąpiony wilgotnym. Od zachodu postępuje powoli w głąb kraju pofalowany front atmosferyczny. Przed frontem mamy uskoki wiatru i linie zbieżności. Wyśmienite warunki do powstania burz.
Gdy piszę ten post, burze już dają o sobie znać w okolicy Legnicy i Jeleniej Góry. Na zachodzie kraju będzie dziś najbardziej niebezpiecznie. Burzom towarzyszyć tam będą nawalne opady deszczu oraz opady gradu znacznych rozmiarów. Same burze będą bardzo aktywne elektrycznie. Towarzyszyć im będzie silny wiatr pochodzenia konwekcyjnego. Są szanse na pojawienie się superkomórek burzowych.
Istnieje ryzyko podtopień i wystąpienia POWODZI BŁYSKAWICZNYCH.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem – JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS BURZY.


Teren działania łowców

Nasz plan działania

Biorąc pod uwagę silne burze mające wystąpić w kolejnych dniach nie planujemy w dniu dzisiejszym jechać aż na Śląsk. Obserwujemy rozwój sytuacji.
Jeśli dojdzie do wykształcenia się mezoskalowych układów konwekcyjnych zmierzających w stronę centrum – tam się udamy. Zależy nam tym razem na uchwyceniu takiego układu wieczorem i w nocy.
Dlatego też wyznaczyliśmy obszar naszych działań w dokładnie w centrum kraju. Obszar ten może ulec zmianie.


Znajdź nas podczas naszych obserwacji

Nasze położenie dostępne jest:
-> na mapie dynamicznej SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ
-> w aplikacji MONITOR BURZ


Mapa dynamiczna Sieci Obserwatorów Burz – KLIKNIJ
Aplikacja Monitor Burz – KLIKNIJ i POBIERZ