Prognoza burz i plan obserwacji – 28.06.2021

Prognoza burz na 28.06.2021

TEKSTOWA RELACJA LIVE


— Oficjalna prognoza burz na 28.07 i noc 28/29.07.2021—

Po kilku dniach bez burz lub zmniejszonej ich aktywności środa znów zapowiada się dynamicznie i ponownie pojawią się miejscami gwałtowne komórki burzowe. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej oraz związanej z nią linii zbieżności wiatru. Połączenie tych warunków synoptycznych ze sprzyjającymi rozwojowi burz parametrami konwekcyjnymi spowoduje rozwój wielu komórek już w okolicach południa. Najwyższa ich aktywność przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne – jednak i nocą wiele z nich może pozostać aktywnych.

CZYTAJ DALEJ

Poradnik:
JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS BURZY.


Prognoza burz – kilka słów od nas.

W poniedziałek możliwe są słabe burze na północnym wschodzie kraju. O ile się pojawią – mogą być malownicze. szczególnie przy zachodzącym słońcu. Nie spodziewamy się większych niebezpieczeństw z nimi związanych. Będą to burze słabe i krótkotrwałe.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem – JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS BURZY.


Prognoza burz na 28.06.2021

Nasz plan działania

W poniedziałek działamy na północnym wschodzie. Będziemy obserwować sytuację pogodową. Modele nie faworyzują powstania burz prócz modelu UM. I przez jego prognozy postanowiliśmy wzmóc czujność. W zależności od miejsca gdzie wystartują burze podejmiemy odpowiednie działania. I po naradzie udamy się w tamte rejony.
Przypominam że uruchomiliśmy relację tekstową Live. Dostępna jest ona w zakładce w menu Relacja Live.


Znajdź nas podczas naszych obserwacji

Nasze położenie dostępne jest:
-> na mapie dynamicznej SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ
-> w aplikacji MONITOR BURZ


Mapa dynamiczna Sieci Obserwatorów Burz – KLIKNIJ
Aplikacja Monitor Burz – KLIKNIJ i POBIERZ