Przejdź do treści

Bardzo silny wiatr i załamanie pogody. Niż Mirella przyniesie intensywne opady deszczu i śniegu.

Wchodzimy w okres cyrkulacji zachodniej. Rozpoczyna się wędrówka niżów. Pierwszy z nich o imieniu Mirella spowoduje załamanie pogody i silny wiatr w poniedziałek i wtorek. Sprawdzamy, jak wyglądają wyliczenia na najbliższe godziny.

Niż Mirella.

Reklama

Niż Mirella przemieszcza się znad wschodniej Islandii w kierunku wschodnim. W poniedziałek niż Mirella, pogłębiając się, przemieści się nad Szwecję. Następnie przez Morze Bałtyckie nad Estonię. Podczas przemieszczania się przez Bałtyk wzrośnie gradient ciśnienia nad terytorium Polski, co spowoduje wzrost prędkości wiatru w poniedziałek i w noc z poniedziałku na wtorek.

bardzo silny wiatr, bardzo silny wiatr,wichura,opady deszczu,śniegu

Bardzo silny wiatr w poniedziałek

Z powodu przemieszczania się niżu wędrownego wzrośnie gradient ciśnienia, co poskutkuje wzrostem prędkości wiatru nad Polską.

Reklama

Nad ranem w poniedziałek zacznie wzrastać prędkość wiatru na linii wybrzeża. Do 60 km/h. Na północnym zachodzie do 50 km/h. Z upływem czasu wiatr będzie się nasilać. Po południu na północnym zachodzie w prędkości do 80 km/h. Na linii wybrzeża do 100 km/h.

Silny wiatr nocą z poniedziałek na wtorek

Nocą z poniedziałku na wtorek strefa silnego wiatru przemieści się na wschód Polski. Tam wiatr w prędkości do 90 km/h. Na Wybrzeżu do 105 km/h. We wtorek wiatr delikatnie osłabnie. W porywach do 70 km/h.

Załamanie pogody

Wraz z przemieszczaniem się niżu Mirella przemieszczać się będzie system frontów atmosferycznych, który przyniesie załamanie pogody. Front okluzji przyniesie w poniedziałek na zachodzie silne opady deszczu. W miarę przemieszczania się frontu w głąb kraju opady deszczu zamienią się w opady mieszane oraz opady śniegu (w nocy z poniedziałku na wtorek). Opady będą intensywne, ale dosyć krótkotrwałe. Front we wtorek opuści nasz kraj.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama