Przejdź do treści

Burze bardziej zorganizowane i silniejsze pojawią się w czwartek i piątek. Wstępna prognoza.

Burze bardziej zorganizowane i silniejsze pojawią się w czwartek i piątek. W czwartek i piątek czeka nas przejście frontu atmosferycznego związanego z niżem przemieszczającym się na wschód Europy. Pojawi się bardziej niestabilne powietrze, a wraz z nim dogodne warunki do powstania burz.

Burze bardziej zorganizowane, Burze bardziej zorganizowane

Burze bardziej zorganizowane w czwartek

Reklama

W czwartek nad ranem zacznie się przemieszczać niż z Czech w kierunku Białorusi. Z niżem związany będzie system frontów atmosferycznych. Jako pierwszy wkroczy front ciepły. Niosąc za sobą ciepłe i zasobniejsze w wilgoć powietrze. Powietrze to będzie dosyć niestabilne. Sektor ciepłego powietrza nie będzie duży. Zaraz za frontem ciepłym podążać będzie front chłodny, wypierając ciepłe powietrze. Przed frontem chłodnym oraz w jego zasięgu pojawiać się będą silniejsze i bardziej zorganizowane burze.

Pierwsze z nich powstaną na południowym zachodzie Polski już w godzinach południowych. Przemieszczać się będą na północny wschód Polski. Powinny dotrzeć do linii Poznań, Łódź, Rzeszów. Wtedy zaczną zanikać (po godzinie 19:00).

Burze w piątek

Reklama

W piątek burze uaktynić się mogą już przed południem. Jednak największa ich ilość pojawi się w godzinach popołudniowych. Najwięcej burz wystąpi na południowym wschodzie Polski. W woj. podkarpackim i lubelskim. Szanse na burze są w woj. mazowieckim oraz podlaskim. Tu jednak modele nie są do końca zgodne. W godzinach wieczornych front i burze opuszczą nasz kraj.

Burze bardziej zorganizowane, Burze bardziej zorganizowane
WXCHARTS

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama