Przejdź do treści

Burze w poniedziałek w Polsce. Aktualna sytuacja.

Burze w poniedziałek w Polsce. Aktualna sytuacja.

Od zachodu zbliżają się kolejne burze – 20.10

Reklama

Do granic zachodnich województwa lubuskiego zbliżają się kolejne aktywne burze. Układ ten przemieszcza się w kierunku północno wschodnim. Po przejściu Odry powinien przejść przez województwo lubuskie, kierując się w kierunku województwa wielkopolskiego. Niesie on ze sobą przede wszystkim silne opady deszczu oraz silne porywy wiatru i lokalnie dosyć dużą liczbę wyładowań. Kolejna izolowana komórka burzowa utworzyła się na północ od Włocławka i powoli kieruje się na wschód z odchyleniem na północ.

burze w poniedziałek, burze w poniedziałek
Windy

Burza zaniknęła. Szkody

Burza, która przemieszczała się w kierunku północno wschodnim, uległa dezintegracji i zanikowi. Jednak na swojej ścieżce, szczególnie od momentu, kiedy zmieniła się w superkomórkę burzową, narobiła dosyć dużo zniszczeń. Jak informują różne portale w okolicy, pojawiają się liczne interwencje związane z przejściem silnej komórki burzowej. Połamane drzewa i lokalnie, uszkodzone budynki i dachy

Zmiana super komórkę burzową, godzina 17:10.

Reklama

Obserwujemy cały czas tę komórkę burzową. Z danych radarowych wynika, że pojawiła się w niej rotacja, więc komórka burzowa przybrała status superkomórki burzowej. Porywy wiatru wzrastają – mogą wynieść w okolicach rdzenia od 70 do 90 km/h. Może pojawić się też większy. Zwracamy na nią szczególną uwagę.

Komórka burzowa godzina 16:45.

W Polsce w okolicach Bolesławca pojawiła się dosyć silna komórka burzowa. Niesie ze sobą nawalne opady deszczu, opady gradu oraz silny wiatr. Kieruje się w kierunku wschodnim, z odchyleniem na północ. Na jej trasie znajdują się między innymi Głogów, Ścinawa, Rawicz, Leszno, Gostyń, Jarocin Konin.

burze w poniedziałek, burze w poniedziałek

Aktualna prognoza

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama