Przejdź do treści

Dynamiczny początek nowego tygodnia z silniejszymi porywami wiatru do 70-80 km/h, opadami deszczu. Odwilż.

Zapraszamy na stronę autora posta: Burze – komunikaty i ostrzeżenia

Dynamiczny początek nowego tygodnia z silniejszymi porywami wiatru do 70-80 km/h, Dynamiczny początek nowego tygodnia z silniejszymi porywami wiatru do 70-80 km/h,opadami deszczu. Odwilż.

Głęboki niż

Reklama

Nasz kraj już jutro znajdzie się pod wpływem głębokiego ośrodka niskiego ciśnienia, który odpowiada, chociażby za wichurę nad Wyspami Brytyjskimi, gdzie porywy wiatru przekraczają 120-130 km/h, jednak u nas sytuacja będzie zdecydowanie spokojniejsza.

Pogoda w Polsce

Wiatr będzie wiał z kierunków południowych i południowo-wschodnich, więc w górach i w regionach podgórskich na południu oraz południowym-zachodzie Polski uaktywni się wiatr halny i możliwe są porywy wiatru do 70-80 km/h, zaś z drugiej strony na północnym-zachodzie, północy oraz na wybrzeżu Polski możliwe będą porywy wiatru związane z bliskością niżu do 75-85 km/h, lokalnie do 90 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru będą występowały w godzinach porannych oraz około południowych a później wiatr powinien powoli tracić na sile.

24 styczeń

Reklama

Doskonale wiemy, że sporo osób pyta o sytuację 24 stycznia, która będzie najpewniej niebezpieczniejsza niż ta jutro nad Polską, bo wstępnie możliwe są gradientowe porywy wiatru do 75-85 km/h, a podczas przechodzenia stref konwekcyjnych porywy wiatru mogą dochodzić do 90-100 km/h. Jednak do tego terminu pozostało jeszcze 48H, więc możliwe są drobne korekty modeli numerycznych i dopiero jutro wstawimy pierwszy wpis w tym temacie.

Grafika: wxcharst i icmmeteo.pl

Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama