Przejdź do treści

Intensywne opady śniegu i deszczu w czwartek.

Intensywne opady śniegu i deszczu w czwartek.

Reklama

Od kilku dni nad Polską mamy chłodne powietrze arktyczne, które w nocy przynosi temperatury ujemne a w dzień tylko delikatnie powyżej zera. Lokalnie występują słabe opady śniegu, jednak w czwartek śniegu będzie zdecydowanie więcej, ponieważ od wschodu kroczy front atmosferyczny.

Intensywne opady śniegu i deszczu w czwartek.
Tatry zimą / ShutterStock

Front atmosferyczny ciepły

W czwartek o godzinach porannych od Wschodu zacznie wkraczać rozległa strefa opadowa związana z frontem atmosferycznym ciepłym zdecydowanie najczęściej mamy sytuację kiedy fronty ciepłe wkraczają od zachodu Polski, ten jednak będzie wkraczał od wschodu Polski, a związane to będzie z cieplejszym powietrzem znad Morza Czarnego.

YouTube player

Intensywne opady śniegu i deszczu

Reklama

Od czwartkowego poranka przewidujemy intensywne opady śniegu na południowym wschodzie Polski, a następnie opady mieszane oraz opady deszczu. Najsilniejsze opady śniegu wystąpią w woj. lubelskim, podkarpackim i mazowieckim. Im front dalej będzie wędrować na zachód, tym opady śniegu będą malały, a będą wzrastały opady deszczu.

Będzie padać w godzinach przedpołudniowych i wczesnym następnie w godzinach popołudniowych strefa opadowa powinna być już zdecydowanie bardziej rozerwana i słabsza.

Wraz z przemieszczaniem się frontu atmosferycznego wzrośnie prędkość wiatru do około 40 bądź 50 km/h.

Reklama

Szczegółową prognozę podamy wieczorem na naszym kanale na YouTube oraz na tej stronie.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama