Przejdź do treści

Karambol w Polsce na krajowej „siódemce”. Dziewięć rozbitych pojazdów. Dwie osoby ranne.

Wczorajsza aura nie sprzyjała również podróżom w Polsce. Na drodze ekspresowej nr. 7 w Świątnikach (gmina Wodzisław) w czwartek miał miejsce karambol, w którym uczestniczyło 9 pojazdów. Samochodami podróżowało 15 osób. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Karambol w Polsce na S7

Reklama

Do karambolu doszło na S7, na pasie w kierunku Krakowa. Jak informowały służby, udział w karambolu brało 8 pojazdów. Siedem aut i jeden zestaw ciężarowy. Karambol, a raczej serię stłuczek zaczął kierowca, który nie dostosować prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Kolejni kierowcy, zaskoczeni tą sytuacją nie zdążyli wyhamować i wjeżdżali w unieruchomione pojazdy.

Łącznie pojazdami biorącymi udział w karambolu jechało 15 osób, w tym pięcioro dzieci. Ranni zostali mężczyzna i dziewczynka. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne cztery osoby przewieziono do strażnicy OSP w Wodzisławiu, aby mogły się ogrzać. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Śnieżyce i trudne warunki na drogach

Reklama

Warunki w Polsce były w dniu wczorajszym bardzo trudne. Front atmosferyczny, który przechodził nad ranem przez Polskę oraz gwałtowny napływ arktycznego powietrza przyczyniły się do przechodzenia śnieżyc. Pojawił się też silny wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Podczas jej przechodzenia śnieżycy widoczność spadła praktycznie do zera a na drogach zrobiło się bardzo ślisko. Niestety nie każdy kierowca dostosowuje prędkość do panujących warunków na drodze. A skutki tego mogą być opłakane.

Inne wiadomości

Reklama