Przejdź do treści

KOMUNIKAT POGODOWY: Burze w czwartek 05.05 na południowym zachodzie i w centrum Polski.

Komunikat pogodowy – burze.

W czwartek nad ranem nad Polskę wkroczy strefa zachmurzenia i opadów związana z przemieszczającym się niżem atmosferycznym. Pojawią się wraz z nią burze. Miejscami mogą być silniejsze i lepiej zorganizowane.

Na mapie zaznaczyliśmy dwa rejony. Obszar 1 (kolor pomarańczowy) – to tam burze rozwiną się w pierwszej kolejności. Pierwsze ośrodki burzowe mogą się pojawić już przed południem. Będą też najbardziej aktywne elektrycznie. Mogą ze sobą przynieść grad oraz silniejsze porywy wiatru. Burze przemieszczać się będą na wschód z odchyleniem na północ.

Obszar 2 (kolor żółty) – w tym zachodniej części tego obszaru burze pojawią się po południu. W centralnej i wschodniej części w godzinach wieczornych. Będą przemieszczać się z obszaru 1. Burze powinny w tym obszarze słabnąć i zanikać.

Wszystkie burze powinny zaniknąć do północy z czwartku na piątek.

ZALECAMY NAJWYŻSZĄ OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych.

Reklama

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama