Przejdź do treści

KOMUNIKAT POGODOWY: Burze w piątek 06.05 na wschodzie Polski. Możliwy silniejszy wiatr i grad.

Komunikat pogodowy – burze.

W piątek nadal przez Polskę przemieszczać się będzie strefa zachmurzenia i opadów związana z przemieszczającym się niżem atmosferycznym. Pojawią się wraz z nią burze. Miejscami mogą być silniejsze i lepiej zorganizowane.

Reklama

Na mapie zaznaczyliśmy dwa rejony. Obszar 1 (kolor pomarańczowy) – to tam burze rozwiną się z największym prawdopodobieństwem. Będą też najlepiej zorganizowane. Pierwsze ośrodki burzowe mogą się pojawić już koło południa. Będą też najbardziej aktywne elektrycznie. Mogą ze sobą przynieść grad oraz silniejsze porywy wiatru. Burze przemieszczać się będą na wschód z odchyleniem na północ.

Obszar 2 (kolor jasnożółty) – Tu szansa na powstanie burz będzie mniejsza a ich elektryczność niższa.

Reklama

Wszystkie burze powinny zaniknąć do północy z piątku na sobotę.

ZALECAMY NAJWYŻSZĄ OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych.

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama