Przejdź do treści

Ocieplenie w środę. Temperatury wzrosną do 20 stopni Celsjusza.

Z dnia na dzień temperatury w dzień powoli wzrastają. Najcieplej będzie na nadchodzącą środę. Temperatury miejscami poszybują do 20 stopni Celsjusza.

Ciągła dominacja wyżu Peter

Reklama

Wyż Peter, który przynosił nam bardzo wysokie ciśnienie w ostatni weekend nadal będzie dominować nad Europą Środkową. Ciśnienie w centrum będzie już niższe. Jednak nadal w okolicach 1035 hPa. To zapewni nam w kolejnych dniach znów brak opadów.

Wyłom w wyżowej pogodzie

Wyż Peter powinien utrzymać się do czwartku. Od czwartku natomiast wyże zaczną słabnąć i przemieszczać się nad Wyspy Brytyjskie. Takie ułożenie z kolei spowoduje możliwość wślizgnięcia się niżu od strony zachodniej Rosji oraz Białorusi. Ale to temat na oddzielny artykuł.

Ocieplenie w środę.

Reklama

Coraz wyższe temperatury w dzień odczuwamy już od kilku dni. O ile noce są chłodne, to w dzień bez problemu możemy zobaczyć 13-16 stopni Celsjusza. Podobnie będzie we wtorek. Temperatury szczególnie na południowym zachodzie wzrosną do 16 stopni Celsjusza.

Najcieplej jednak zrobi się w środę. W większości kraju 16 stopni Celsjusza. Najcieplej zrobi się na południu i południowym zachodzie. Lokalnie do 20 stopni Celsjusza.

ocieplenie, ocieplenie,w środę
Meteologix.com

W kolejnych dniach niestety nie będzie już tak ciepło.

Reklama

Informacje

Reklama