Przejdź do treści

Pogoda na poniedziałek i wtorek okiem Jarosława Turały. 28.03.2022-29.03.2022

Hello. Ostatni tydzień marca, to trochę przeplatanka pogodowa. Od rana więcej chmur pojawia się na północy i północnym wschodzie kraju. Reszta w słoneczku. Po południu i wieczorem może się zachmurzyć na południu kraju i tam niewykluczone opady. Z dnia na dzień będzie się robiło chłodniej i wydaje się, że na początku miesiąca znów powitamy ujemne temperatury. W końcu kwiecień, plecień..

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska znajduje się pod wpływem niżu wędrującego w kierunku zachodniej części Rosji. Co prawda nie popsuje on pogody, ale z uwagi na nieco zaostrzony gradient baryczny będzie mocniej wiało; szczególnie na północy. Przez nasz kraj przejdą fronty atmosferyczne chłodne, które raczej nie przyniosą znaczących opadów. Na pewno się zachmurzy i będzie robić się coraz chłodniej.

pogoda na poniedziałek, pogoda na poniedziałek,pogoda na wtorek

Pogoda na poniedziałek

Zachmurzenie małe lub jego brak. Od rana jedynie na północy nieco więcej chmur z możliwością wystąpienia mgieł i zamgleń. Taka sytuacja może utrzymywać się przez większą część dnia. Wieczorem i nocą opady deszczu na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Popada także na południowym zachodzie kraju. Będą to raczej opady symboliczne i lokalne, ale będą. Temperatura od 5 / 7 stopni na północy przez 8 / 11 na Pomorzu zachodnim do 12 / 17 w pozostałej części kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny, szczególnie na północy kraju, gdzie porywy mogą dochodzić do 75 km/h. Będą to pojedyncze porywy, które wystąpią raczej mocno lokalnie. Ciśnienie 1007 / 1017 hPa.

pogoda na poniedziałek, pogoda na poniedziałek,pogoda na wtorek

Pogoda na wtorek

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Niemal wszędzie poza Dolnym Śląskiem możliwe przelotne opady deszczu. Po południu może rozwinąć się lokalna konwekcja i nieco mocniej popada, punktowo. Opady nie dotrą do południowo zachodniej części kraju. Wieczorem na północy pojawić się mogą opady deszczu ze śniegiem. Temperatura od 3/4 stopni nad samym morzem, przez, 5 / 7 na północy, północnym wschodzie oraz na Mazowszu, do 8 / 12 na południu i zachodzie kraju. Nie jest wykluczone, że temperatura lokalnie przekroczy 13/14 stopni. Wiatr osłabnie, chociaż będzie wiał z zachodu z prędkością do 40 / 45 km/h w pojedynczym porywie. Ciśnienie 1004 / 1009 hPa.

pogoda na poniedziałek, pogoda na poniedziałek,pogoda na wtorek

Kolejne dni

Kolejne dni, to nieco więcej opadów, szczególnie na południu kraju. Zgodnie z tym, co pisałem wcześniej, będzie się robiło coraz chłodniej. Na początku miesiąca prawdopodobnie niektórzy mogą spodziewać się opadów śniegu.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama