Pogoda na wtorek okiem Jarosława Turały. 18.01.22

Nie muszę chyba pisać, że pogoda w ostatni poniedziałek dała się wielu z Was we znaki. Front szkwałowy bardzo szybko przechodził przez Polskę, przynosząc sporą paletę zjawisk. Niestety zanotowano porywy powyżej 120 km/h, co przełożyło się na sporą ilość szkód materialnych. Na szczęście mam dobre wiadomości. Pogoda się uspokoi na prawdopodobnie dwa dni.

Pogoda na środę, pogoda na czwartek

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska dostaje się pod wpływ wyżu znad zachodniej części kontynentu. Niż rosyjski odsuwa się dalej w kierunku wschodniej Ukrainy i na szczęście nie b będzie miał on wpływu na pogodę w naszym kraju. Napływa chłodna masa powietrza, jednak nocą z wtorku na środę dotrze cieplejsza masa polarnomorskiego.

pogoda na poniedziałek, pogoda na poniedziałek,pogoda na wtorek

Pogoda na wtorek – 18.01.2022

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Gdzieś na południu kraju możliwe, że zdarzą się opady śniegu również o charakterze umiarkowanym. Popadać może w świętokrzyskim, a nawet we wschodniej części woj. łódzkiego. Gdzie indziej więcej słońca i bez opadów. Temperatura na przeważającym obszarze osiągną wartości rzędu -2 / stopnień. Na pogórzu od -4 do -2 stopni. W górach mróz do -15 stopni. Najcieplej będzie na północny (Pomorze zachodnie), gdzie na termometrach Zobaczycie od 1 do 3 a lokalnie 4/5 stopni.

Wiatr znacznie osłabnie, będzie wiał słabo, a wschodzie jeszcze umiarkowanie z kierunku północnozachodniego. Będzie on także wpływał na obniżenie się temperatury odczuwalnej. Ciśnienie 1029 / 1035 hPa. Niestety zmiana ciśnienia w sposób dość dynamiczny nie poprawią nam warunków biometeo.

Pogoda na kolejne dni

Zmiany już od czwartku. Zrobi się znów chłodniej i przejdą kolejne, aktywne fronty z dość silnymi opadami oraz wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.