Przejdź do treści

Pogoda na Wielkanoc 2022. Opady deszczu i śniegu. Chłodno.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Wielkanocne. W tym momencie modele prognostyczne już się w miarę unormowały, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć, jak będzie prezentowała się sytuacja pogodowa w najbliższych dniach.

Pogoda na Wielkanoc 2022 – Wielki Piątek

Reklama

W piątek dalej przez Polskę będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Za frontem chłodnym będzie nadciągała chłodna masa powietrza. Będzie to powietrze dość wilgotne, więc występować będą komórki konwekcyjne dające rozproszone opady w wielu miejscach w Polsce. Zachmurzenie praktycznie całkowite przez cały dzień. Miejscami prognozujemy wystąpienie wiosennych burz.

Wiatr w całym kraju słaby i umiarkowany, w porywach do 40 lub 50 km/h.

Reklama

Temperatury będą zróżnicowane — przed czołem frontu chłodnego temperatury wzrosną do 16 bądź 17°C, natomiast za frontem chłodnym od 8 do 10°C.

Noc z piątku na sobotę

Nocą z piątku na sobotę nad północny wschód Polski napłynie bardzo chłodna masa powietrza. Tam temperatury spadną nawet poniżej 0 °C. Na północy i północnym zachodzie niewiele cieplej, bo do 2°C. Na południu i południowym wschodzie do 6°C. Na północnym wschodzie będą występowały przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Wielka Sobota

W sobotę najwięcej opadów występować będzie na południu i południowym wschodzie Polski. W górach będzie padał śnieg bądź śnieg z deszczem. Przelotne opady występować będą na wschodzie Polski i w województwach centralnych. Bez deszczu na północnym zachodzie i zachodzie Polski. Tam też zacznie się przejaśniać.

Reklama

W sobotę będzie chłodno. Temperatury od 2 °C na północnym wschodzie i na południu do 6 lub 7 °C na północnym zachodzie Polski. W Tatrach mróz do -5°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę

Nocą z soboty na niedzielę na południu i południowym wschodzie występować będą przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze nie powinno padać. W wielu miejscach noc całkiem pogodna. Będzie to jednak sprzyjało wypromieniowaniu ciepła. Czeka nas zimna noc. W wielu miejscach nad ranem temperatura spadnie poniżej zera. Od -3 do 0 ° C a w górach mróz (w Tatrach nawet do -12°C).

Niedziela Wielkanocna

Reklama

W niedzielę sytuacja będzie wyglądała podobnie: opady śniegu, następnie opady mieszane i opady deszczu utrzymywać będą się na południowym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i bez opadów.

Będzie trochę cieplej niż w sobotę. Na zachodzie temperatury wzrosną do 13°C, na pozostałym obszarze od 6 do 8°C. Najzimniej w górach i na krańcach południowych: od 0 do 4°C.

Poniedziałek Wielkanocny

W poniedziałek będzie analogicznie jak w niedzielę. Na południu i południowym wschodzie opady śniegu bądź opady mieszane. Temperatury znów na zachodzie od 10 do 12°C, na wschodzie od 6 do 8°C. Najchłodniej w górach i na krańcach południowych od zera do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama