Przejdź do treści

Pogorszenie pogody. Deszcz i lokalne burze w nocy w poniedziałku na wtorek i we wtorek 18-19.09.

Pogorszenie pogody. Deszcz i lokalne burze w nocy w poniedziałku na wtorek i we wtorek.

Reklama

Ostatni weekend był kolejnym, bardzo przyjemnym i ciepłym weekendem w Polsce. W wielu miejscach Polski było bezchmurne niebo i mieliśmy bardzo przyjemne temperatury. Jednak to ulegnie zakłóceniu, ponieważ w najbliższych godzinach przez Polskę wędrować będzie front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu i lokalne burze.

Front nadejdzie wieczorem

Zachmurzenie piętra wysokiego związane z frontem atmosferycznym znajduje się w godzinach popołudniowych w poniedziałek już nad Zachodnią Polską. To powoduje, że lokalnie można obserwować bardzo piękne zjawiska optyczne, takie jak HALO. W kolejnych godzinach front Atmosferyczny będzie wędrował w kierunku Polski i już około godziny 21:00 bądź 22 pojawią się na krańcach zachodnich opady deszczu.

Pogorszenie pogody – wędrówka frontu w nocy

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek front atmosferyczny będzie powoli wędrował w kierunku wschodnim. Do północy powinien osiągnąć województwa zachodniopomorskie, lubuskie oraz dolnośląskie. Nad ranem powinien dotrzeć do województw centralnych, a przede wszystkim do województwa pomorskiego, kujawsko pomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Na trasie frontu atmosferycznego będą występowały przede wszystkim opady deszczu o natężeniu słabym bądź średnim. Lokalnie może padać intensywnie. Możliwe są również burze, przede wszystkim wbudowane w strefę opadów.

Pogorszenie pogody – wtorek

We wtorek wędrówka frontu atmosferycznego ulegnie zdecydowanemu przyspieszeniu. Strefa opadowa będzie przemieszczać się w kierunku wschodnim i do godz. 11 osiągnie województwa warmińsko-mazurskie, mazowieckie lubelskie. Do godziny 15:00 strefa opadów powinna opuścić Polskę. Tak jak w noc w strefę opadów mogą być wbudowane lokalnie burze, które będą przynosić silniejsze opady deszczu oraz wyładowania atmosferyczne i silniejszy wiatr.

Konwekcja za frontem chłodnym

Za frontem chłodnym utworzy się konwekcja, która skutkować będzie licznymi komórkami konwekcyjnymi oraz komórkami burzowymi, które łączyć się będą w układy liniowe podążające za główną strefą opadową. Szczególnie duża szansa na takie zjawiska będzie we wtorek w województwach wschodnich.

Reklama

Podczas przechodzenia układów liniowych prognozujemy porywy wiatru do 80 km/h. Krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu bądź opady drobnego gradu.

Aktualna prognoza


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Radary burzowe – KLIKNIJ

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama