Przejdź do treści

Pożar w parku archeologicznym Centocelle we wschodniej części Rzymu. Ekstremalna fala upałów.

W niedzielę we wschodniej części stolicy Włoch wybuchł sporych rozmiarów pożar w cenionym parku archeologicznym “Centocelle”. W akcji gaśniczej udział brało kilkudziesięciu strażaków oraz śmigłowce gaśnicze, zrzucające wodę na płonące tereny parku Centocelle. Do czasu tworzenia tego postu przyczyna pożaru wciąż nie jest znana.

,

Reklama

Fot. Reuters

Sytuację niestety pogarszała bardzo upalna pogoda, która aktualnie panuje w tej części Włoch oraz wybuchy części płonących aut, bo warto dodać, że pożar wybuchł również na pobliskim składowisku starych samochodów tuż obok parku.

Upały we Włoszech

Reklama

W ostatnich dniach w całych Włoszech i zarówno w Rzymie termometry pokazywały nawet 41-44 stopni. Tamtejsi meteorolodzy twierdzą, że to nie koniec tak ekstremalnie niebezpiecznej sytuacji. Kolejną falę upałów przyniesie antycyklon afrykański.

Ekstremalna fala upałów

Wysokie temperatury mają sięgać nawet 45 stopni Celsjusza i trwać około 8-10 dni. Upalna pogoda pogorszy i w dalszym ciągu pogarsza już i tak złą sytuację hydrologiczną we Włoszech. W wielu miejscach susza jest najgorsza od lat. Mieszkańcy niektórych regionów apelują o wodę pitną, ponieważ w wielu miejscach jej po prostu brakuje.

Autor: Sebastian Grzegorzak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama