Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 21.07.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W czwartek pogoda w Polsce ponownie się zmieni. Po krótkiej fali ciepła, a miejscami lekkiego upału, nadchodzi krótkie ochłodzenie, które poprzedzą burze. Zjawiska związane będą z linią zbieżności wiatru, oraz frontem chłodnym, powiązanym z niżem znad Danii. Układ przyniesie dogodne warunki do rozwoju burz, w tym układów wielokomórkowych, głównie w obrębie linii zbieżności i tworzącej jej zatoki niżowej. Komórki mogą miejscami być silne i powodować szkody, zwłaszcza w sytuacji powstania klastra, bądź układu.

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: https://obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-21-07-2022/

Prognoza burzowa, Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama