Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 21.08.2022 – Sieć Obserwatorów Burz

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W niedzielę Polska będzie w zasięgu frontu chłodnego, powiązanego z układem niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Podobnie jak w poprzednich dniach czeka nas seria dość powolnych burz, przemieszczających się z południa na północ, niosących intensywne i długotrwałe opady deszczu. Część z komórek generować będzie także silne porywy wiatru, czy grad.

Reklama

Nie wykluczone kolejne superkomórki. Burze łączyć się będą w klastry, czy nawet w większy układ. Wiele wskazuje jednak, że większość aktywności przypadnie na pierwszą połowę dnia i wczesne godziny popołudniowe. Grzmieć będzie już od rana, bowiem w nocy z soboty na niedzielę powstające burze mają się utrzymać i być aktywna w pierwszych godzinach niedzieli. Około południa zaczną się formować nowe burze, które miejscami pozostaną aktywne do wieczora. Większość komórek powinna jednak wygasnąć późnym popołudniem.

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 21.08.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa na 21.08.2022 - Sieć Obserwatorów Burz

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Reklama

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama