Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 20.06.2022

⚠UWAGA! MOŻLIWA NIEBEZPIECZNA SYTUACJA POGODOWA!

PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI DALEJ –

Reklama

NIECH JAK NAJWIĘCEJ OSÓB MA SZANSĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ O POTENCJALNYM ZAGROŻENIU!⚠

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Poniedziałek przyniesie jak do tej pory najgroźniejszy incydent burzowy w tym roku. Dużym zagrożeniem burzowym objęta jest znaczna część kraju. Falę upału zakończy seria gwałtownych zjawisk konwekcyjnych, która przejdzie przez Polskę najpewniej w dwóch falach. Obie miejscami będą niszczycielskie. Podobnie jak w niedzielę, w pasie od zachodniej po północno-wschodnią Polskę rozpościerać się będzie pofalowany front atmosferyczny, w linii którego powstać może niż wtórny. Jego obecność spowoduje znaczne nasilenie się niestabilności w dolnej i środkowej troposferze, postępujące zagięcie linii frontu, wraz z przemieszczeniem się chłodnego sektora wgłąb Polski, oraz powstanie przynajmniej jednej wyraźnej linii zbieżności wiatru. Doprowadzi to do powstania silnych zjawisk burzowych w większości kraju, w tym przynajmniej dwóch serii układów w formie liniowej, być może w tym jednego układu bow echo.

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 20.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Reklama

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama