Przejdź do treści

Prognoza na święta 2021. Bardzo wstępne analizy pierwszych wyliczeń.

Pojawiają się wstępne wyliczenia GFS obejmujące święta. Jaka może być pogoda w Wigilię i Boże Narodzenie? Sprawdźmy.

prognoza na święta 2021,
Reklama

Prognozy na odległe terminy. Czy mają sens?

Prognoza na święta 2021 w tym momencie ma sens? Prognozy na odległe terminy są obarczone dużym marginesem błędu. Szczególnie jeśli chodzi o prognozowanie występowania opadów oraz w szczególności miejsc, gdzie się pojawią. Natomiast patrząc na wyliczenia modeli numerycznych, możemy wysnuć pierwsze wnioski dotyczące trendu temperatur. I tym się dziś zajmiemy. Wykorzystamy do tego model GFS.

Od 6.12 do 10.12 pojawi się epizod chłodu.

W najbliższych dniach pojawi się znaczne ochłodzenie w szczególności na północnym wschodzie Polski. Związane będzie z wyżem nad północną Rosją. Jutro dokładniej sprawdzimy, jak będzie wyglądała sytuacja. Na tę chwilę zapraszamy do naszej analizy:

Reklama

Wigilia i Boże Narodzenie — Temperatury dodatnie i opady deszczu

Niestety znów nie mamy dobrych wieści. Po 10 grudnia nastąpi przebudowa pola barycznego. Skutkiem tego będzie napływ ciepłego powietrza nad Polskę. Przed okresem świątecznym temperatury powyżej zera w dzień. W nocy spadające delikatnie poniżej zera. W Wigilię i święta Bożego Narodzenia temperatury dodatnie w dzień i w nocy. Temperatury oscylować będą od 4 do nawet 9 stopni Celsjusza w dzień i 2 do 4 stopni Celsjusza w nocy. O pokrywie śnieżnej w święta raczej będziemy mogli w większości Polski pomarzyć. Ta utrzymać się może jedynie w górach.

W ostatnich latach niestety pogoda była podobna. Przyzwyczailiśmy się raczej do pogody deszczowej w święta. Jeszcze do świąt zostały 3 tygodnie. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu wyliczenia pokażą śnieg i mróz. Jak będzie? Zobaczymy.

Reklama