Przejdź do treści

Setka ptaków zginęła nagle w Cuauhtemoc w Meksyku. Zdarzenie nagrała kamera CCTV

Setka ptaków (kosów żółtogłowych), które migrują z północnej Kanady do północnego Meksyku, gdzie spędzają zimę, padła martwa rankiem w poniedziałek, 7 lutego. Zdarzenie zostało nagrane przez kamerę przemysłową.

setka ptaków

Deszcz ptaków na kamerze przemysłowej

Reklama

Na nagraniu z kamery CCTV widzimy jak w pewnym momencie duże stado ptaków „spada” i rozbija się o ziemię. Większość z nich odlatuje. Jednak bardzo duża liczba ginie podczas tego incydentu.

Setka martwych ptaków

Okoliczni mieszkańcy, widząc, że przed ich domami i na ulicach są dziesiątki martwych ptaków, zgłosili incydent na policję. Podczas porządkowania terenu znaleziono około 100 martwych ptaków. Władze zwróciły się o pomoc do zootechnika weterynarza w celu zbadania przyczyny tego zdarzenia.

Przyczyny zjawiska

Reklama

Zootechnicy, którzy przybyli na miejsce wskazali, że ptaki mogły umrzeć z powodu dużej ilości toksycznego dymu, być może tlenkiem węgla z pobliskich kominów. Innym powodem mogło być przeciążenie linii energetycznej, na której siedziały. Powstałe przeciążenie mogło na nie wpłynąć. Nie jest jednak możliwe dokładne określenie, co było przyczyną tego zjawiska.

Kosy żółtogłowe

Ptaki, które padły ofiarą tego zdarzenia to kosy żółtogłowe. Ich nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego żółty, ksanthous i słowa oznaczającego głowę, cephalus. Są pięknymi, ale też pospolitymi ptakami w Ameryce Północnej.

setka ptaków, setka ptaków,ptaki zginęły,meksyk,Cuauhtemoc,cctv
Wikipedia.

Więcej o nich znajdziecie tu: Kos żółtogłowy – Wikipedia, wolna encyklopedia

Reklama

Inne wiadomości

Reklama