Przejdź do treści

Tornada w USA. Zniszczony dom opieki. Ofiara śmiertelna.

W Stanach Zjednoczonych od godzin południowych czasu lokalnego pogoda zaczęła się pogarszać. Na froncie chłodnym wolno przemieszczającym się na południowy wchód USA utworzył się system burz. Zeszło wiele tornad. Są ofiary śmiertelne.

tornada, tornada
Zniszczony dom opieki w Arkansas. Źródło: https://www.theguardian.com

Zniszczenie domu opieki w Arkansas

Reklama

Jedno z tornad przeszło przez dom opieki w Arkansas w piątek wieczorem, zabijając jedną osobę i raniąc kilka innych. Sędzia hrabstwa Craighead Marvin Day powiedział, że tornado uderzyło w dom opieki Monette Manor w Arkansas około 20:15 czasu lokalnego, zabijając jedną osobę. Budynek się zawalił. Uwięzionych w budynku zostało 20 osób. W ciągu dwóch godzin budynek został oczyszczony i wszyscy, którzy uwięzieni, zostali uratowani.

Po uruchomieniu się syren alarmowych (przed nadejściem tornada) ludzie mieli tylko kilka minut na ucieczkę. Części z nich się udało dostać do piwnicy. Pięć osób odniosło poważne obrażenia, a kilka innych miało niewielkie.

Reklama

Inny dom opieki około 32 kilometrów dalej w Truman został poważnie uszkodzony, ale nie zgłoszono żadnych obrażeń. Mieszkańcy zostali ewakuowani, ponieważ budynek jest niebezpieczny.

Burze i tornada nawiedzają USA

Burze w Illinois i Arkansas były tylko częścią większego systemu przemieszczającego się na Środkowym Zachodzie USA.

Burze spowodowały duże szkody, gdy podążały przez Tennessee i Kentucky. Kilka budynków zawaliło się w południowo-zachodniej części Kentucky w Mayfield. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych z Mayfield pokazywały wyrwane z korzeniami drzewa, wieżę sądu i okna biznesowe wysadzone w powietrze podczas burz.

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama
Tagi: