Przejdź do treści

Wysokie ciśnienie. Na północy Polski do 1040 hPa. Wyż Beate nad Polską.

Wysokie ciśnienie. Na północy Polski do 1040 hPa. Wyż Beate nad Polską.

Reklama

Po ostatnim tygodniu z dominacją niżów weszliśmy w okres wysokiego ciśnienia.

Wyż Beate. Silny wzrost ciśnienia. Na północy Polski do 1040 hPa.
https://zwierciadlo.pl/

Wyż Beate – Sytuacja baryczna

Polska dostała się pod wpływ wędrującego wyżu atmosferycznego BEATE znajdującego się nad Niemcami. Wyż przemieszcza się nad Bałtyk nadal wzmacniając. W związku z tym w wielu miejscach Polski ciśnienie osiągnie powyżej 1030 hPa a na północy Polski nawet 1040 hPa.

Reklama

Zgniły wyż. Co to jest i jak powstaje? Jego wpływ na człowieka. Encyklopedia 01 (lowcyburzpim.pl)

Wysokie ciśnienie wzrastało już w poniedziałek. Jednak najsilniejsza dominacja wyżu nad Polską występuje nocą z poniedziałku na wtorek oraz wtorek. Na północy Polski ciśnienie wzrosło do 1040 hPa. Najniższe będzie na południu Polski: 1036 hPa.

Zgniły wyż

Wszystko wskazuje na to że wyż ten będzie typowym zgniłym wyżem. Na większe przejaśnienia nie mamy co liczyć. Spowodowane będzie to dużą wilgocią zalegającą w atmosferze.

Silny ból głowy a wysokie ciśnienie.

Reklama

Ból głowy i rozdrażnienie to główne objawy osób wrażliwych, które mogą być spowodowane wysokim ciśnieniem.

Zdecydowanie w tych dniach czujemy się gorzej, co wynika z faktu, że nasz organizm bardzo reaguje na ciśnienie atmosferyczne. Zwłaszcza osoby, które są potencjalnie pacjentami kardiologicznymi lub już leczą się kardiologicznie powinny bardzo uważać. Mierzyć ciśnienie i pamiętać, że samopoczucie to jedno, a złe wyniki przy takim pomiarze domowym to już powód, żeby podejść do lekarze – tłumaczy doktor Michał Matyjaszczyk, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

Nawet gdy pogoda jest ładna, świeci słońce i jest rześkie powietrze, to ból głowy może nam towarzyszyć przez długi czas. Meteopaci najmocniej reagują na takie zmiany, ale też osoby zdrowe mogą doświadczać takiego bólu. Tak jest tym razem.

Czy kawa pomaga?

Odruchowo wiele osób tłumaczy taki stan niskim ciśnieniem i pije kawę, która powinna pomóc. Nie zawsze pomaga. Często, gdy jedna zawodzi, pijemy kolejną. Prawdą jest, że nadmiar kawy potęguje jeszcze ból głowy bo powoduje ona odwadnianie organizmu.

Co robić?

Reklama

Może to trywialna odpowiedź, ale… przeczekać. Odpoczywać. Nie forsować się.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama