Przejdź do treści

Jaka pogoda w Święta Bożego Narodzenia? Temperatura do 10 stopni Celsjusza, opady deszczu i silny wiatr. Może też zagrzmieć. PRZEGLĄD MODELI NUMERYCZNYCH

Jaka pogoda w Święta Bożego Narodzenia? Temperatura do 10 stopni Celsjusza, opady deszczu i silny wiatr. Może też zagrzmieć. PRZEGLĄD MODELI NUMERYCZNYCH

Jaka pogoda w Święta Bożego Narodzenia?, Jaka pogoda w Święta Bożego Narodzenia?

Jaka pogoda w Święta Bożego Narodzenia? – Temperatura do 10 st. Celsjusza

Reklama

Termin jest coraz bliższy. Co więcej, dwa główne modele wyliczają dosyć podobnie względem temperatury, więc nią się dziś zajmiemy. Niestety widać wzrost temperatury, odwilż i roztopy.

Temperatury dodatnie zaczną się pojawiać już w poniedziałek. Ale to 24 grudnia wzrosty temperatur będą większe (lokalnie do 10 stopni Celsjusza). W nocy niewiele chłodniej. Do tego opady deszczu. Lokalnie intensywne. Taka pogoda spowoduje szybkie topnienie pokrywy śnieżnej.

Cyrkulacja zachodnia

Reklama

Choć są rozbieżności w tym, co i kiedy będzie padać to widać cechę wspólną. Cyrkulację zachodnią. To dzięki niej temperatury będą dodatnie. Będą przemieszczać się też przez Polskę fronty atmosferyczne związane z wędrującymi niżami. Te przynosić będą opady deszczu. lokalnie może też zagrzmieć.

Opady deszczu i śniegu

Dominować będą lokalnie silne opady deszczu. Szczególnie w Polsce południowej i zachodniej. Część modeli numerycznych widzi też opady śniegu na północy Polski. Wieczorem w czwartek sytuacja się wyjaśni.

Silny wiatr

Nowe wyliczenia modeli nie widzą już silnego wiatru w święta. Powiać może maksymalnie do 40 km/h.

Więcej o prognozach długoterminowych.

Reklama

Prognozy długoterminowe i pogoda długoterminowa. Dlaczego warto podchodzić do nich z rezerwą. (lowcyburzpim.pl)

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama