Przejdź do treści

Prognoza pogody na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Deszcz, silniejszy wiatr i dosyć ciepło.

Prognoza pogody na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Deszcz, silniejszy wiatr i dosyć ciepło.

Prognoza pogody na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Deszcz, silniejszy wiatr i dosyć ciepło.

Prognoza pogody na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia – Wigilia 24.12.2022

Reklama

24 grudnia przez Polskę południową i południowo zachodnią będzie przemieszczał się front atmosferyczny ze strefą opadów deszczu. Lokalnie może padać dość intensywnie. Nad ranem w Wigilię padać będzie szczególnie w województwach: lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim oraz lubelskim. Na północnym wschodzie występować będą lokalnie opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

Po południu, do wieczora strefa opadów będzie przemieszczać się na północny wschód Polski, degradując się. O godzinie 18:00 najbardziej padać będzie w województwie kujawsko-pomorskim (tam może występować opad deszczu ze śniegiem, oraz śniegu) w województwie łódzkim, na zachodzie województwa mazowieckiego, w województwie lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim.

Reklama

Strefa opadów niejako zostanie zablokowana w tych województwach również przez noc z Wigilii na pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Wigilia 24.12.2022 – temperatury i wiatr

W Wigilię temperatury dodatnie w całej Polsce. Najcieplej na południu i południowym zachodzie do 8 st C, a lokalnie do 10°C, najchłodniej na północnym wschodzie do 2°C. Nocą temperatury spadną jakieś 2 / 3°C, ale nadal dodatnie.

Najsilniej powieje na południu i południowym zachodzie Polski, tam lokalnie do 40 bądź 50 km/h. Na pozostałym obszarze praktycznie bezwietrzna pogoda.

Boże Narodzenie 25.12.2022

Reklama

W Boże Narodzenie będzie nadal postępowała degeneracja strefy opadowej związanej z frontem atmosferycznym. W praktycznie całej Polsce do południa będzie zachmurzenie całkowite bądź bardzo duże. Na północnym wschodzie możliwe lokalne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Po południu rozpogodzenia na południu i południowym zachodzie Polski.

Nocą z soboty na niedzielę od Polski północno zachodniej zacznie wkraczać kolejna duża strefa opadowa związana z kolejnym frontem atmosferycznym.

Boże Narodzenie 25.12.2022 – temperatury i wiatr

W niedzielę temperatury podobne jak w wigilię: na południu i południowym zachodzie do 8, a lokalnie 10°C na północnym wschodzie najchłodniej – od 2 do 0°C.

Reklama

Strefa silniejszych porywów wiatru będzie występować w Polsce centralnej oraz południowo wschodniej. Tam powieje lokalnie do 55 km/h. Na pozostałym obszarze od 10 do 20 km/h.

Boże Narodzenie 26.12.2022

Strefa lokalnie silnych opadów deszczu będzie przemieszczać się po północy 26 grudnia od Polski zachodniej poprzez centrum i już nad ranem osiągnie Polskę centralną i południowo wschodnią. Na północnym wschodzie opady mieszane oraz opady śniegu. Ta strefa opadowa powinna szybko opuścić nasz kraj, ponieważ już po godzinie 12:00 w poniedziałek powinna już być tylko na krańcach północno wschodnich. Za nią jednak przemieszczać się będą kolejne przelotne opady deszczu.

Boże Narodzenie 26.12.2022 – temperatury i wiatr

W poniedziałek nastąpi najsilniejszy wzrost temperatur w praktycznie całej Polsce. Temperatury wzrosną do 8°C na południowym zachodzie (lokalnie do 10°C). Najchłodniej na krańcach północno wschodnich: 2 do 4°C.

Reklama

26 grudnia praktycznie w całej Polsce powieje troszkę silniejszy wiatr: od 35 do 45 km/h. Na południowym wschodzie powieje do 70 km/h. Również silniej będzie wiało na wybrzeżu oraz w Zatoce Gdańskiej. Do 70 km/h.

Więcej o prognozach długoterminowych.

Prognozy długoterminowe i pogoda długoterminowa. Dlaczego warto podchodzić do nich z rezerwą. (lowcyburzpim.pl)

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama